چند تخت بیمارستانی در کشور داریم؟

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۰
بی پولی، ناپایداریِ منابعِ سلامت، محدودیت و عدم تخصیصِ منابع و در نهایت تحریم، همه و همه چالش هایی هستند که این روزها سلامت را احاطه کرده و موجب شده که وزارت بهداشتی ها ترمز ساخت وسازهای بهداشتی درمانی را بکشند.

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت که تاکنون بارها و بارها از مشکلات اقتصادی در طرح تحول و نحوه هزینه کرد پول های سلامت، گلایه کرده است، چندی پیش هم از کم پولی وزارت بهداشت و ناپایداریِ منابع سلامت سخن گفت؛ به طوری که وی در آخرین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در پنجم مرداد ماه سال جاری برگزار شد، اعلام کرد که دیگر نمی توان بیش از این، از کیک منابع دولتی در حوزه سلامت بهره برد. بنابراین اولویت ها را استخراج کنید و ترمز ساخت وسازها را بکشید.
این صحبت وزیر بهداشت در حالی اعلام شد که بسیاری از پروژه های بهداشتی و درمانی از چند سال قبل آغاز شده و نیمه تمام هستند و نمی توان آن ها را نیمه کاره رها کرد. بنابراین باید پرسید که تکلیف پروژه های نیمه کاره حوزه سلامت چه می شود؟. در عین حال وزارت بهداشتی ها طی سال های اخیر همواره از کمبود تخت بیمارستانی به ویژه در کلان شهرها صحبت می کردند، کمبودی که قرار بود به مدد تحول سلامت، مرتفع شود. بر همین اساس سوال دیگری که مطرح می شود این است که در حال حاضر چند تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد؟
دکتر ایرج حریرچی- معاون کل وزیر بهداشت در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت ساخت و سازهای وزارت بهداشت و با اشاره به سخنان وزیر بهداشت مبنی بر توقف ساخت و سازهای درمانی به دلیل محدودیت در منابعِ سلامت، گفت: صحبت وزیر بهداشت مبتنی بر این است که در حال حاضر شرایط اقتصادی کشور، شرایط خاصی است و به دلیل تحریم هایی که دشمنان مان علیه کشور انجام داده اند در منابع محدودیت هایی ایجاد شده است.
دست به عصا پیش می رویم
وی افزود: بنابراین در شرایط سخت مالی حتما باید در حوزه توسعه و افزایش ...

سرخط اخبار