معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان، قاچاق کالا و ارز را یکی از مشکلات و معضلات عمده اقتصاد کشور برشمرد و افزود: قاچاق کالا در حوزه اقتصادی می تواند در کوتاه مدت باعث پایین آمدن میزان اشتغال و تضعیف تولید ملی شود.
عباسعلی قپانی پور همچنین از رشد بی رویه مراکز عرضه و فروش سیگار، توتون و تنباکو و ادوات قلیان ابراز نگرانی کرد و خواهان رسیدگی سریع دستگاه های مربوطه به ویژه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان به موضوع شد.
وی به عرضه و فروش داروهای غیر مجاز در عطاری ها نیز اشاره کرد و نقش دستگاه های متولی در نظارت و برخورد با متخلفین را یادآور شد.
جانشین کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان کاشان در ادامه از پلاک کوبی 5500 دام سبک و سنکین خبر داد و اظهار داشت: لازم است تا دامداران در این منطقه نسبت به پلاک کوبی دام های سبک و سنگین در راستای هویت گذاری و سرشماری آنها همکاری لازم را با مسئولان مربوطه داشته باشند چراکه این موضوع در کاهش قاچاق کالا نقش بسزایی دارد.
قپانی پور همچنین با توجه به ابلاغ آیین نامه فرایند ماینینگ(استخراج) رمز ارزها مصوب هیات محترم وزیران در تاریخ 13 مرداد سال جاری بر طی روند قانونی و لزوم اخذ مجوز از وزارت صمت، توسط متقاضیان تاکید کرد.
در ادامه رییس اداره تعزیرات حکومتی کاشان گفت: 293پرونده تخلف صنفی، قاچاق کالا و ارز، بهداشتی و دارویی امسال در شهرستان های کاشان رسیدگی شده است.
سعید بلانی زاده با اشاره به محکومیت 10میلیارد ...

سرخط اخبار