مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی درشهرستان کوهبنان ساخته خواهد شد.

به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان استاندار کرمان با اعلام این خبر گفت: این مجتمع برای فعالیت سالانه به بیش از ۳ میلیون تن مواد خام و برای راه اندازی به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
آقای فدائی افزود مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی ، طی دو سال و نیم برای بیش از هزار نفر از مردم منطقه کوهبنان و راور شغل ایجاد خواهد کرد.
 مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات نیز گفت: این شرکت از طریق راه اندازی کنسرسیوم اکتشافات ،توسعه و تجهیز برخی بنادر برای توسعه صادرات، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و ایجاد کنسرسیوم حفاری و حرکت در مسیر فراوری و جلوگیری از خام فروشی سرب و روی به اقتصاد کشور کمک می کند.
آقای عصاری همچنین افزود:ساخت مجتمع فرآوری و تولید شمش و روی در کوهبنان ، توسعه و آبادانی این منطقه به ویژه صنایع پایین دستی را در پی خواهد داشت.
آقای جمیلی مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین هم با بیان اینکه کرمان به قطب سوم سرب و روی کشور تبدیل می شود گفت: کارخانه کنسانتره و شمش سرب و روی با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سه مرحله راه اندازی خواهد شد و در استخدام آن اشتغال نیروهای بومی منطقه مد نظر است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار