خرم آباد- استاندار لرستان، تاکید کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان نسبت جمعیت آن بالا است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید موسی خادمی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونای لرستان، اظهار داشت: فعالیت های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی استان مطابق با سیاست های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا بوده و تاکنون به خوبی انجام گرفته است.
وی، بیان داشت: عملیات غربالگری در استان به درستی اجرا شده و در همین راستا طرحی از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان با مضمون انجام غربالگری توسط پزشکان داوطلب ارائه شد که به انجام این طرح کمک خواهد کرد.
استاندار لرستان با اشاره به اعمال کنترل در مبادی ورودی شهرها، تصریح کرد: بر اساس آمارهای دریافتی حجم مسافرت به استان نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است که نشان از توجه هموطنان به هشدارها دارد.
خادمی، ضمن تاکید بر رقم بالای مبتلایان در استان نسبت به جمعیت آن، افزود: مجموعه دولت با تمام توان برای حفظ سلامت مردم می کوشد و امکانات در مراکز درمانی برای مقابله با این بیماری در حد مطلوب است، اما مردم به این نکته توجه داشته باشند که به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، حداقل تا ۱۵ فروردین از هرگونه حضور در تجمعات و تردد غیرضروری پرهیز کنند.
وی، در خصوص نحوه ارائه آمار مبتلایان، گفت: بر اساس پروتکل تعریف شده از طرف وزارت بهداشت و انجام تست از افراد، در صورت مثبت بودن، در آمار لحاظ می گردد که تا کنون آمار مبتلایان استان به این شکل جمع آوری شده و کاملاً صحیح است.
استاندار لرستان، خاطر نشان کرد: البته ممکن است افرادی در سطح جامعه به این ویروس مبتلا بوده و خود از این موضوع بی اطلاع باشند، لذا از مردم می خواهیم ضمن همکاری با دانشگاه علوم پزشکی، در سامانه غربالگری دولت وضعیت خود را ثبت کنند.
خادمی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار