به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، امشب (سه شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی (رحمه الله) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به اینکه دوستان و دشمنان بدانند که ما در عرصه جنگ نظامی، سیاسی و امنیتی از جمله حوادث امنیتی چند روز اخیر دشمن را عقب زدیم تاکید کردند: به توفیق الهی در جنگ اقتصادی نیز همچون عرصه های دیگر به طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
ایشان افزودند: من از بُن دندان به این حرکت معتقدم که علاج و کلید حل مشکلات کشور عبارت است از «ترویج تولید داخلی».
آن کسانی که در مورد تولید یا رونق اقتصادی کشور به جای دیگری چشم میدوزند، [بدانند]راه این است.
ایشان با بیان اینکه در نظام اسلامی، اقتصاد نقش بسیار مهمی دارد، گفتند: اینکه بعضی تصور کنند در نظام اسلامی به مقوله تولید ثروت و گسترش رفاه عمومی و تولید بنگاه های ثروت ساز بی اعتنایی شده، درست نیست.
آیت الله خامنه ای فرمودند: البته نوع نگاه نظام اسلامی به ثروت با نوع نگاه حکومت ها و سیستم های مادی -چه نظام سرمایه داری و لیبرالی، و چه نظام مارکسیستی و سوسیالیستی- تفاوت دارد. در اسلام مساوات به معنای سوسیالیستی اش معنی ندارد، اما برخورداری عمومی بله. آن هایی که شعار مساوات می دادند، مطلقاً در حکومتشان مساوات وجود نداشت و قابل تحقق هم نبود.
اسلام معتقد به تولید ثروت ملی و بالارفتن سطح رفاه جامعه است؛ عده ای بیشتر دارند، اما [توزیع] منابع عمومی باید عادلانه باشد. طبعاً در نظام اسلامی، آن شکاف طبقاتی نیست.
تولیدکنندگان خط شکنان میدان رونق تولید هستند
ایشان افزودند: عرصه تولید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار