رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در خصوص تولید داروهای مربوط به بیماری کرونا مشکلی نداشته و این داروها را در داخل تولید می کنیم.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، محمد رضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو در نشست خبری با اشاره به بحران کرونا در جهان، اظهار داشت: امروز ما در تولید ماسک ظرفیت خوبی داریم و 8 برابر معمول افزایش تولید داریم.
وی ادامه داد: اکنون از تولید 120 هزار تولید ماسک به 800 هزار ماسک رسیده ایم ؛ ضمن اینکه امروز به هیچ وجه کمبود دارو در روزهای اول شیوع کرونا را نداریم و نیاز کشور در خصوص دارو را در داخل تأمین کرده ایم.
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه همکاری بین بخشی خوبی بین سازمان غذا و دارو، وزارت صمت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان، قوه قضائیه و تعزیرات حکومتی وجود دارد، گفت: اکنون این یک تجربه جدید مدیریتی است.
شانه ساز اضافه کرد: سرعت عملی در صدور مجوز کالاهاو تسریع در واردات وجود دارد و در بسیاری موارد کمتر از یک روز کاری این مجوزها صادر می شود.
رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: اکنون در نقطه ای قرار داریم که بخش زیادی از نیاز کشور را می توانیم مرتفع کنیم؛ضمن اینکه اکنون بیش از 85 هزار ماسک N95 تولید می کنیم و بیش از حدود 50 هزار ظرفیت تولید لباس را داریم.
وی با بیان اینکه میزان تولید محلول ضد عفونی کننده اکنون به قریب 10 برابر شرایط قبل از بحران کرونا رسیده است، بیان داشت: در هفته های اول به دلیل حجم زیاد نیاز با مشکلاتی روبرو بودیم اما امروز به هیچ وجه آن کمبودهای روزهای اول را نداریم و برطرف شده است.
شانه ساز با اشاره به اینکه ظرف یکی دو هفته دیگر نیز از واردات بی نیاز می شویم، گفت: ما می توانیم نیاز خود را در داخل برطرف کنیم.
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه محلول ضد عفونی کننده در داروخانه ها وجود دارد، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار