کارشناس هواشناسی گفت: از امشب با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران در استان های غربی آغاز می شود.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان اینکه بر اساس نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها با ورود سامانه بارشی به کشور از بعد ظهر امروز در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه و شمال ایلام، بارش برف و باران و وزش باد خواهیم داشت گفت: در روز جمعه این وضعیت در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، همدان، قزوین، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می شود.
ضیائیان با بیان اینکه روز شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی، بارش پراکنده خواهیم داشت گفت: در روز یکشنبه در غرب کشور، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش برف وباران پیش بینی می شود.
او تاکید کرد: امروز و فردا وزش باد شدید به همراه افزایش قابل ملاحظه دما در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد.
این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: در شمال غرب کشور هم در این مدت وزش باد قابل ملاحظه است و دریای خزر امشب و فردا مواج خواهد بود.
ضیائیان با بیان اینکه امشب و فردا در بیشتر مناطق کشور، جوی آرام و پایدار همراه با تداوم انباشت آلاینده های جوی پیش بینی می شود افزود: از اواخر روز جمعه و در روز شنبه انتظار می رود که با توجه به وزش باد، از غلظت آلاینده های جوی در تهران و البرز کاسته شود.
او یادآور شد: پنجشنبه و جمعه با وزش باد شدید گرم جنوبی، دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر بین ۸ تا ۱۲ درجه افزایش می یابد. با توجه به افزایش دما و ذوب شدن برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه های محلی در این مناطق وجود دارد. طی این دو روز، وزش باد شدید در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار