شرق نوشت: اعتراضات به افزایش قیمت بنزین برای چند روز اختلالاتی در سراسر کشور ایجاد کرد. اینترنت ملی قطع شد و مردم واکنش هایی به این اعتراضات داشتند، اما صدای مردم جراحی یا همان شهرک شهید چمران بیش از دیگر نقاط کشور به گوش می رسید. بعد از وصل شدن مجدد اینترنت، داستان های زیادی درباره نحوه مواجهه ماموران، مطالبات مردم و... بر سر زبان ها افتاد. در دعوا های مجازی، مردم منطقه ماهشهر که شامل جراحی (شهرک شهید چمران)، کوره (شهرک طالقانی) سربندر و خود بندر ماهشهر می شود، از یک سو معاند و برانداز معرفی شده و از سوی دیگر، قربانی سوء تفاهم و سوء برداشت از اطلاعات غلط شده اند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شرق نوشت: استان خوزستان که به گواه آمار ها یکی از استان های مهم در تولید کشور است، بعد از تغییر سیاست های دولت در زمینه بنزین شاهد ناآرامی هایی بود. مردمی که معیشت آن ها به دلیل شکل کسب وکارشان که عمدتا فعالیت های خدماتی است، به نوسانات قیمت بنزین به عنوان یک حامل مهم انرژی گره خورده است، نسبت به سه برابر شدن قیمت بنزین اعتراض دارند. مردم جراحی (شهرک شهید چمران ماهشهر، معروف به جراحی) با تأکید بر اینکه قصد برهم زدن نظم و امنیت کشور را ندارند، می گویند که هدفشان از بستن مسیر پتروشیمی ها این بوده که تولید در این واحد ها متوقف شود تا شاید صدای اعتراضشان به تهران برسد. مردمی که سطح درآمد خود را کمتر از دو میلیون تومان اعلام می کنند (البته اگر در پتروشیمی ها مشغول به کار نباشند)، بدون اینکه به اموال عمومی آسیب برسانند، مسیر آزاد راه اهواز و بندر امام را با روشن کردن آتش چند روزی مسدود می کنند که با واکنش نیرو های تأمین کننده امنیت مواجه می شوند.
این واکنش در حال حاضر مردم این منطقه را در بهت و حیرت فرو برده است. مردم جراحی بر این باورند که خطوط تولید رانده شده به سراسر دنیا، در منطقه بندر ماهشهر جا خوش کرده اند و آلایندگی این واحدها، سلامت آن ها و خانواده هایشان را به خطر می اندازد. آن ها پتروشیمی ها را با وجود استقرار در زادگاهشان، صنعتی متعلق به خود نمی دانند، زیرا معتقدند که نیرو های غیر بومی جای آن ها را در واحد های صنعتی منطقه اشغال کرده اند. آن ها صرفا برای اعتراض به افزایش قیمت ها و به خطرافتادن معیشت شان براثر تغییر نرخ بنزین، به خارج از شهر می روند. به باور مردم این شهر، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار