سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا:

جهش ویروس در مرگ و میر کرونا موثر بوده است/ هشدار برای ورود 30 هزار مسافر به قشم/ احتمال مرگ 10 هزار نفر در صورت ورود به موج چهارم در بهمن/ راهپیمایی 22 بهمن با موتور و خودرو است

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۹
علیرضا رئیسی به تشریح آخرین وضعیت کرونا در کشور پرداخت.

به گزارش برنا؛ علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حاشیه پنجاه  و سومین جلسه ستاد ملی که با ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، گفت: اروپا وضعیت نابسامانی دارد و انگلیس از 1500 مرگ و آمریکا از 4300 مرگ عبور کرده است.
او افزود: احتمالا میزان ابتلا در اروپا طی یک ماه آینده همانند آمریکا شود که نگران کننده است و نشان می دهد جهش ویروس در انتقال بیماری و مرگ و میر موثر بوده است.
رئیسی با اشاره به اینکه باید از مرزها مراقبت شود، گفت: تنها ترس از ویروس جهش یافته از کشورهای دیگر نیست. ژاپن و افریقای جنوبی هم نمونه هایی از ویروس جهش یافته را داشته اند و الان در همه کشورها محدودیت صورت گرفته و ما هم پروازها را محدود کردیم.
معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: خوشبختانه فعلا وضعیت بیماری و روند ابتلا و مرگ در ایران نزولی است اما استان مازندران در وضعیت خوبی قرار ندارد. ده شهر مازندران در وضعیت قرمز است. گیلان و گلستان هم درگیر هستند. کرد کوی تا حدی مهار شده و وضعیت نارنجی شده است. آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، سوادکوه، فریدونکنار، ساری، قائمشهر و نکا ده شهر قرمز هستند که پروتکل ها در آنها باید رعایت شود. علاوه بر این ده شهر 23 شهر در وضعیت نارنجی، 163 در وضعیت زرد و 252 شهر در وضعیت آبی قرار دارد.
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود:  متاسفانه در برخی نقاط کشور شاهد عدم رعایت پروتکل ها بودیم. مسافرت های زیادی به جنوب مانند قشم و شمال داشتیم که هشدار جدی است و اگر رعایت نکنیم موج چهارم در اسفند و بهمن شکل می گیرد و 8 هزار تا 10 هزار فوت بیشتر خواهیم داشت.
او گفت: کوچکترین کم توجهی می تواند منجر به اوج و خیز بیماری شود و اگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .