برخی اعضای شورای شهر رشت در حالی به دو تیم فوتبال سپیدرود و داماش دهن کجی می کنند که روزگاری یکی از تصمیم سازان این باشگاه ها بوده و کمک مالی شهرداری رشت به تیم های فوتبال شهر باران کمتر از چهاردهم درصد پرداختی این سازمان به کارکنانش را شامل می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دو تیم فوتبال سپیدرود رشت و داماش گیلان بزرگ ترین سرمایه اجتماعی بزرگ ترین کلان شهر شمال کشور بوده و از پایگاه مردمی عظیمی برخوردار هستند، دو تیمی که هرگز زیرمجموعه «اداره کل ورزش و جوانان گیلان» نبوده و جزو تیم های مردمی به شمار می روند.
در فوتبال غیرحرفه ای کشورمان که سطح نخست آن اسم «حرفه ای» را یدک می کشد، درآمدزایی معنایی نداشته و بسیاری از پارامترهای درآمدزایی نظیر حق پخش تلویزیونی و کپی رایت به سرابی بدل شده است.
اوضاع اقتصادی دو تیم داماش گیلان و سپیدرود رشت در پی اوضاع اقتصادی این روزهای کشورمان نابسامان بوده و در نیم فصل نخست رقابت های لیگ یک به اندازه بازیکنان اصلی و ذخیره یک تیم حرفه ای از این دو تیم، بازیکن کوچ کرده است؛ کوچ بازیکنان به دلیل مشکلات مالی بوده و سپیدرود کمتر از ۲۰ درصد و داماش تنها پنج درصد از مبالغ قرارداد اعضای تیمش را پرداخت کرده است.
نظرسنجی های رسمی، حضور هواداران در ورزشگاه و شورونشاط شهر رشت و حتی استان گیلان هنگام بازی های دو تیم داماش و سپیدرود نشان از پایگاه اجتماعی بزرگ تیم های شهر باران دارد، پایگاهی که به راحتی نمی توان نادیده گرفت و نیاز است مسؤولین شهری و استانی به حمایت از این تیم ها مبادرت ورزند.
در فصول اخیر شهرداری رشت همواره یکی از حامیان اصلی سپیدرود و داماش بوده و حتی در صعود سپیدرود به لیگ یک و در پی آن لیگ برتر نقشی انکار ناشدنی ایفا کرده است؛ صعودی که خوشحالی یک شهر و یک استان را در پی داشت و مردم غیور شهر باران مدت های مدیدی غم هایشان را به ورطه فراموشی سپرده و از حضور تیمشان در بالاترین سطح فوتبال کشورمان شادمان بودند.
به نظر می رسد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار