عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی جرایم سیاسی در هیأت منصفه مطبوعات قدم خوبی از سوی ریاست قوه قضائیه است.

پور مختار در گفت وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه در پی اقدام قوه قضائیه از این پس جرایم سیاسی در صلاحیت هیأت منصفه مطبوعات مورد رسیدگی قرار می گیرد، بیان کرد: بررسی جرایم سیاسی در هیأت منصفه مطبوعات قدم خوب و بزرگی از سوی رئیس قوه قضائیه است.
وی ضمن بیان اینکه این موضوعی است که در قانون ذکر و تصریح شده است گفت: در این باره هیأت منصفه هم تشکیل شده است و این اقدام باعث می شود از سویی قانون اجرا و همچنین سمپاشی های منفی که در اجرا نشدن قانون افرادی القا می کنند رفع شود.
پورمختار افزود: در عین حال با حضور هیأت منصفه برای بررسی و تشخیص مجرم بودن فرد یا مستحق بودن او برای تخفیف یک آرامشی در فعالیت های سیاسی ایجاد خواهد شد.
این نماینده مجلس توضیح داد: چرا که درباره جرم سیاسی قانون وجود دارد و این موضوع زمینه اجرای آن را فراهم می کند و بر این مبنا تصمیم بسیار مبارکی است.
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: البته مرحله ای قبل از آن وجود دارد و آن اینکه جرایمی که این افراد مرتکب می شوند آ یا جرم سیاسی است یا نه و تشخیص آن بر عهده قاضی رسیدگی کننده قرار دارد.
انتهای پیام/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار