سازمان حشد شعبی در عراق از نیروهای وابسته به خود خواست در نزدیکی میادین تظاهرات مستقر نشوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، فالح الفیاض، رئیس سازمان حشد شعبی از گروه های حشد شعبی خواست به دستور صادره از سوی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق در ماه ژوئیه پایبند باشند.
نخست وزیر مستعفی عراق در ژوئیه دستوری را صادر کرد که شامل چند بند بود، مهمترین بندهای آن کنار گذاشتن تمام عناوین مورد استفاده گروه های حشد شعبی در طول جنگ علیه داعش بود. القاب و عناوین می بایست به عناوین نظامی نظیر (تیپ و گردان و غیره) تغییر کند که شامل حشد عشایری و دیگر تشکیلات می شود.
الفیاض افزود، تمام تشکیلات وابسته به حشد شعبی براساس دستور ویژه سازمان حشد نباید هیچ نقش میدانی تحت هیچ عنوانی نظیر حمایت از تظاهرکنندگان یا هر گونه فعالیت میدانی دیگر در میادین تظاهرات ایفا کنند.
وی ادامه داد: ماموریت نظامی این سازمان تحت امر فرماندهی عملیات مشترک است و هرگونه ماموریتی خارج از چارچوب دستورات و اوامر فرماندهی خلاف دستور تلقی شده و مرتکبان آن باید مسؤولیت قانونی آن را به طور کامل بپذیرند.
رئیس سازمان حشد شعبی تهدید کرد، در صورت هرگونه تخلفی مجازات های قاطع در نظر گرفته شده و افراد از این سازمان اخراج می شوند.
در این راستا کمیسیون حقوق بشر عراق زیر نظر پارلمان این کشور نیز تاکید کرد، هدف گرفتن تظاهرکنندگان مسالمت جو در میدان الخلانی و پل السنک تا حد جرایم تروریستی است.
این کمیسیون در بیانیه ای گفت، با نگرانی وضعیت رخ داده را دنبال می کند و از فرماندهی عملیات بغداد و نیروهای امنیتی می خواهد به اتخاذ تدابیر امنیتی در میادین تظاهرات در بغداد روی آورده و مجرمان را بازداشت کنند.
طبق بیانیه این نهاد، این حملات به تظاهرکنندگان طبق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار