ساعت 24-رئیس جمهور افغانستان طی سخنانی در هفتاد و پنجمین اجلاس مجازی مجمع عمومی سازمان ملل متحد از طریق ویدئوکنفرانس اظهار داشت: "ما به عنوان یک کشور و یک جامعه متعهد هستیم که برای شروع گفت وگوهای مستقیم بین دولت افغانستان و طالبان تصمیم قاطع گرفته همدلی و شجاعت لازم را نشان دهیم".

به نقل از آناتولی، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان گفت: "ما در موج پنجم تروریسم جهانی زندگی می کنیم و می میریم. در این موج، شبکه های تروریستی جهانی با شبکه های جنایی بین المللی ارتباط نزدیک دارند. برای برقراری صلح پایدار در افغانستان، باید ریشه های تروریسم را که مانند طاعون در منطقه ما گسترش یافته و به یک تهدید جهانی تبدیل شده برطرف کنیم".
غنی گفت با آن که افغانستان هم زمان با عوامل متعدد آشفتگی روبرو است؛ اما صلح از ضروری ترین و مهم ترین اولویت مردم این کشور به حساب می آید.
وی تاکید کرد: علی رغم این که ما با عوامل متعدد آشفتگی به صورت همزمان روبرو هستیم؛ صلح، همچنان، ضروری ترین و مهم ترین اولویت ماست.
او خاطرنشان کرد که افغان ها بر تقویت ساختارهای حکومتداری و دولتی به منظور ایجاد یک محیط مساعد و مطلوب برای رشد، سرمایه گذاری خواهند کرد.
وی گفت که مسوولیت همه کشورهای جهان است تا با تلاش جمعی در راستای پیش برد اهداف توسعه پایدار و ارتقای صلح، رفاه و امنیت در سراسر جهان گام بردارند.
غنی ضمن ابراز امتنان از سازمان ملل متحد برای درخواست آتش بس و کاهش خشونت در افغانستان، از این سازمان خواست تا در شرایط پیچیده با افغانستان همکاری کند.
اشرف غنی در ادامه بیان کرد: "سازمان ملل متحدی که ما به آن نیاز داریم، یک سازمان دارای صلاحیت ها، ظرفیت ها، سرمایه ها، و تعهداتی است، تا بتواند اهداف و اصولی که در منشور آن گنجانیده شده را برآورده کند. ما در افغانستان با یک برنامه روشن در راستای پیشبرد و ارتقای ارزش های سازمان ملل متحد که در قانون اساسی ما تجلی یافته است، طی پنج سال آینده، حرکت و برای تامین رفاه، امنیت و صلح در کشورمان اقدام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار