پکن- ایرنا- سابقه حضور درخشان ورزشکاران نظامی ایران در چین نشان می دهد هفتمین دوره بازی های نظامی چین موسوم به مسابقات ارتش های جهان که با حضور ۹ هزار و ۳۰۸ ورزشکار در شهر ووهان آغاز شده است می تواند فرصت مناسبی برای انعکاس توانایی ورزشکاران ایرانی باشد.

هفتمین دور بازی های نظامی جهان که به المپیک ارتش های جهان شهرت دارد از روز جمعه با حضور کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر ووهان مرکز استان هوبی چین آغاز شد.
یانگ جیانگ رییس کمیسیون اجرایی این مسابقات گفت: در این دوره از بازی ها که برای نخستین بار در چین برگزار می شود ۹ هزار و ۳۰۸ ورزشکار از ۱۰۹ کشور جهان در قالب ۲۹ رشته و ۳۲۹ ماده ورزشی به مدت ۱۰ روز به رقابت می پردازند.
او گفت: در این میان ۶۷ نفر از ورزشکاران شرکت کننده دارای عناوین قهرمانی جهانی هستند و ۱۱۸ نفر هم به هشت رتبه نخست المپیک برزیل راه یافته اند و ۴۳ نفر هم مدافع عنوان قهرمانی در ۵ رشته اصلی ورزشی هستند.
مسابقات برای اولین بار است که تنها در یک شهر یعنی در شهر ووهان در مرکز چین و در خارج از پایگاه های نظامی برگزار می شود.
«جو شیان وانگ» شهردار شهر ووهان می گوید ما برای برگزاری این رویداد بزرگ جهانی دو سال تلاش کرده ایم همه چیز برای برگزاری مسابقاتی عالی آماده شده است.
در این مسابقات چند رکورد نیز از هم اکنون ثبت شده است برای اولین بار ۵۰ وزیر دفاع، ژنرال ارتش و افسران بلند پایه نظامی در این مراسم حضور یافتند.
یانگ گفت که قرار است از سامانه های پیشرفته اطلاع رسانی و مخابراتی نسل پنجم نیز در این مسابقات بهره گرفته شود او افزود رویدادهایی بسیار باشکوه در مسابقات شکل خواهد گرفت رقابت ها در بهترین کیفیت برگزار خواهد شد.
این مسابقات تحت هدایت شورای بین المللی ورزش های ارتش های جهان برای اولین بار از سال ۱۹۹۵ میلادی برگزار شد میزبان برای برگزاری این رقابت ها ۳۵ ورزشگاه و استادیوم و مکان ورزشی مهیا کرده است مشعل بازی ها وارد شهر ووهان شده است نزدیک به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار