اپراتورهای ایرانسل و همراه اول با تغییر پیغام انتظار مکالمه مشترکان خود را مجبور کردند تا به کمپین «در خانه بمانیم» بپیوندند.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اخیراً دو اپراتور تلفن همراه بدون اطلاع رسانی قبلی پیغام انتظار مکالمه تعداد زیادی از مشترکان را تغییر داده اند این در حالی است که مشترکان برای آهنگ پیغام انتظار مکالمه انتخابی خود متحمل هزینه می شوند.
اپراتور ایرانسل با صدور اطلاعیه ای علت این تغییر را تشویق مخاطبان به پیوستن به کمپین «در خانه بمانیم» عنوان کرد. این اپراتور همچنین اعلام کرد که این اقدام به درخواست سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی (رگولاتور) و در راستای مسئولیت اجتماعی صورت گرفته است.
در این پیام صوتی که بدون هیچ مقدمه ای در هنگام مشغول بودن مشترک پخش می شود صدای فردی می آید که با عباراتی طنز مخاطب را به ماندن در خانه دعوت می کند به گونه ای که مخاطب در ابتدا شوکه شده و تصور می کند فرد دیگری به تماس او پاسخ داده است اما در ادامه پیام توضیح می دهد که خط مشترک مورد نظر شما مشغول و یا خاموش است و ...
به گفته ایرانسل؛ پیام هایی که مشترکان در هنگام «خاموشی»، «عدم پاسخگویی»، «در دسترس نبودن»، «اشغالی» یا «پشت خط» بودن دریافت می کردند را با سه پیام جدید که بر «در خانه ماندن مشترکان» برای مقابله همگانی با ویروس کرونا تأکید دارد از بامداد ۲۸ اسفندماه، جایگزین شده است.
جالب است که ایرانسل بعد از افزودن این پیام صوتی به تنظیمات تماس مشترکان به ایشان اطلاع رسانی کرد و باعث نارضایتی بسیاری از مشترکان شد.
در این میان اپراتور همراه اول نیز بدون اطلاع همین تغییر را در آهنگ های پیشواز صورت داده و حتی بعد از تغییر اطلاعیه منتشر نکرده است! و پیگیری های خبرنگار آنا حاکی از آن است که همراه اول ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.