متاسفانه اغلب افراد فکر می کنند سرطان فقط برای دیگران پیش می آید و به همین دلیل نسبت به عوامل خطرساز آن بی اهمیت هستند.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا ؛ صادق مختاری افزود: افرادی که غذا های تحریک کننده التهاب مثل غذا های پر چرب و قندی می خورند، بیشتر از کسانی که از میوه ها و سبزیجات استفاده می کنند، دچار سرطان گوارش می شوند.
وی اظهار داشت: التهاب مزمن می تواند با سرطان، دیابت، بیماری های قلبی، عروقی و حتی مرگ همراه باشد و روغن ها بیشترین التهاب را در بدن بوجود می آورند.
مختاری با بیان اینکه مصرف روغن های گیاهی التهاب زا است، افزود: گرچه این روغن ها از نوع غیراشباع هستند، اما روغن هایی مثل روغن ذرت یا روغن آفتابگردان، مقدار زیادی اسید چرب امگا ۶ دارند که باعث تشدید التهاب و افزایش خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونری قلب می شوند، به خاطر همین به جای این روغن ها، از روغن های زیتون و کانولا استفاده شود، چون سرشار از امگا ۳ هستند.
این پزشک تصریح کرد: غلات تصفیه شده، آرد سفید و محصولاتی مانند کلوچه ها، کیک ها، نان های صنعتی مواد غذایی بسته بندی شده، باعث بالا بردن میزان پروتئین التهابی خاصی در بدن می شوند که با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ همراه است.
مختاری تاکید کرد: افزودنی های مصنوعی باعث بروز التهاب، چاقی، بیماری های کبدی و دیابت نوع ۲ می شود و مصرف کنندگان این افزودنی ها ۴۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به اضافه وزن قرار دارند.
وی از نوشابه ها به عنوان التهاب دهنده در دستگاه گوارش یاد کرد و گفت: مصرف یک وعده غذایی سرشار از اسید های چرب اشباع و نوشابه ها عملکرد عروق خونی را مختل کرده و منجر به فشاری خون بالا و بیماری های قلبی می شود.
مختاری افزود: دستگاه گوارش یکی از دستگاه های فعال در بدن انسان و بعضی از جانداران است. این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار