اکوفارس: منابع آگاه از برنامه آمریکا برای تجهیز نظامی قابل توجه تایوان برای مقابله با چین خبر دادند.

به گزارش فارس، منابع مطلع عصر چهارشنبه به وقت تهران از برنامه آمریکا برای تجهیز سنگین نظامی تایوان علیه چین خبر دادند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز» چهار مقام مطلع در این زمینه فاش کردند که آمریکا قصد دارد هفت نوع سلاح و سامانه های نظامی از جمله مین، موشک کروز و رادار به تایوان بفروشد. یک منبع مطلع گفت که قرار است «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا طی روزهای آتی توسط «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه در مورد ارسال بسته های نظامی به تایوان مطلع شود.
یک مقام ارشد آمریکایی با اشاره به حضور نظامی چین در تنگه تایوان گفت: «در این زمینه تعادلی وجود ندارد و فکر می کنم این خطرناک است.»
رویترز نوشت، علاقه تایوان به خرید سلاح و تجهیزات ایالات متحده موردی جدید نیست. تایوان در حال تقویت خط دفاعی خود برابر اقدامات تهدیدآمیز چین است.
دولت چین طبق اصل چین واحد، تایوان را بخشی از سرزمین واحد چین و مواضع آمریکایی ها در قبال روابط با تایوان و فروش تسلیحات را مغایر با این اصل می داند. دولت های آمریکایی از سال ۱۹۷۹ روابط خود با تایوان را قطع کردند و اعلام کردند که به اصل چین واحد پایبند هستند اما طی سال های اخیر به اقداماتی از قبیل فروش تسلیحات به تایوان دست زده اند.
تایوان در بحبوحه تنش با چین اخیرا قرارداد خرید تعدادی جنگنده «اف-16 » از آمریکا منعقد کرد. یک مقام آگاه در این باره گفت این قرارداد 62 میلیارد دلاری 10 ساله با شرکت «لاکهید مارتین» آمریکاست. گفته می شود شمار این جنگنده ها 66 فروند است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار