محققان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با کمک «هانیه رزاقی» محقق ایرانی اظهار کرده اند کروناویروس فقط چهار درصد از کودکان را آلوده می کند و فقط ۰.۱۵ درصد از جوانان مبتلا به «کووید ۱۹» در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می دهند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، یک مطالعه جدید تأیید کرده است که فقط چهار درصد از کودکان بستری شده در بیمارستان، مبتلا به کووید ۱۹ هستند و احتمال اینکه کودکان به این بیماری مبتلا شوند بسیار کم است.
علت اینکه چرا کودکان کمتر از بزرگسالان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار می گیرند نامشخص است اما محققان بر این باورند که این امر به واکنش سیستم ایمنی بدن آنها پس از ابتلا به ویروس بستگی دارد.در این تحقیق محققان نتایج آزمایش بیش از ۱۳۵ هزار کودک بستری شده در هفت بیمارستان ایالات متحده قبل از ۸ سپتامبر را مورد بررسی قرار دادند.
نتایج این مطالعه نشان داد که فقط ۵ هزار و ۳۷۴ کودک(۴ درصد) از بیماران آزمایش کروناویروس آنها مثبت شده است و از این درصد فقط ۳۵۹ نفر (۶.۷ درصد) در بیمارستان بستری شده اند که از آن میان تنها ۹۹ نفر به مراقبت های ویژه نیاز داشتند. هشت نفر از بیماران آلوده(۰.۱۵ درصد) به دلیل ابتلا به بیماری فوت کردند. دانشمندان می گویند در شش مورد از این مرگ ها بیماران مبتلا به چند بیماری پیچیده بوده اند.
این مطالعه توسط پزشکان بیمارستان کودکان فیلادلفیا انجام شده است که آنها طی این مطالعه پرونده پزشکی الکترونیکی کودکان بستری شده در هفت بیمارستان کودکان در ایالات متحده را بررسی کرده اند. میانگین سنی بیماران تقریباً ۹ سال بود، اما در این میان بیماران کمتر از یک سال و جوانانی که به سن قانونی رسیده بودند و سن آن بالای ۱۸ سال بود نیز بودند.
داده ها نشان می دهد برخی افراد که پیشتر سابقه ابتلا به یک بیماری را داشتند بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری(کووید ۱۹) قرار داردند. به عنوان مثال، افرادی که سابقه مشکلات قلبی داشتند ۱۸ درصد بیشتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار