وظیفه سنگین نیروی انتظامی برای حفظ اقتدار «پلیس»/ کدام جریان ها به دنبال تضعیف «پلیس» هستند؟ +فیلم

مشرق نیوز پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۵
حمایت از پرسنل نیروی انتظامی، توبیخ و اخراج و باز حمایت از ماموران نشان دهنده عدم ثبات تصمیم گیری در نهادی است که لازم است ابتدا به رویه ای روشن در رفتار با مجموعه خود برسد.

سرویس سیاست مشرق - آیا تلاش برای تخریب ابهت و اقتدار نیروهای انتظامی و پلیس کشور با هدف خاصی پیگیری می شود؟ آیا یک نهاد متمرکز داخلی یا خارجی مسئولیت این پژوه را بر عهده گرفته است؟ آیا اتاق های فکری برای افزایش تنش میان پلیس و بدنه اجتماعی تشکیل شده است؟ چرا جریان های سیاسی با علم به تبعات تضعیف پلیس در این مسیر همراهی می کنند؟ کدام جریان سیاسی و یا طیفی از تضعیف پلیس سود می برد؟ نیروی انتظامی چه سهمی در کاهش اقتدار پلیس دارد؟
و اما بعد...
در طی چندماه گذشته صدای جیغ های بنفش هنجارشکنان زیر پرچم مظلوم نمایی و با لشکرکشی رسانه ای ضدانقلاب و زنجیره ای ها برای شکستن اقتدار پلیس بیش از گذشته شنیده می شود. در همین مدت موارد مختلفی از برخورد فیزیکی متخلفین با افسران پلیس در شبکه های اجتماعی منتشر شده است:
مورد اول : شهریور ماه ۱۳۹۷ راننده خودروی لندکروز در محور شیراز- کازرون (حوزه دشت ارژن)، به بهانه واژگونی خودرویش اقدام به ضرب و شتم و فحاشی به پلیس راهور می کند و یکی دیگر از سرنشینان این خودرو، به منظور تخریب اقتدار و چهره اجتماعی پلیس، اقدام به تصویربرداری و انتشار صحنه هایی از فیلم درگیری ضارب با مأمور پلیس راهور فارس می نماید. این راننده قانون شکن در برخورد دیگری در بیمارستان شهید رجایی، این مأمور راهور به قتل تهدید کرده و اظهار داشت: « شما نمی تونی با من طرف بشی، سه میلیارد می گذارم کنار، همین جا خاکت می کنم، می کشمت »
مورد دوم: چندی بعد فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد راننده یک دستگاه نیسان دو مأمور پلیس راهور را به عمد زیر گرفته است و که منجر به مجروح شدن این دو مأمور شد.
مورد سوم : راننده یک خودروی ...

سرخط اخبار