اولویت گذاری دستگاه قضایی برای حمایت از رونق تولید در فارس

ایکنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳
گروه سیاست و اقتصاد رئیس کل دادگستری فارس یکی از اولویت های مهم دستگاه قضایی در استان را حمایت از رونق تولید به معنای واقعی و عملی دانست.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس در دیدار با هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی این استان گفت: نبض کشور از مسیر رشد اقتصادی و رونق تولید می گذرد که حمایت از بخش اقتصاد و فعالان اقتصادی استان مورد توجه ویژه ما است.
وی افزود: از اولویت های ما در استان فارس رونق تولید به معنای واقعی و عملی است که توجه به مباحث اقتصادی از مهم ترین مباحث ما است.
موسوی با بیان اینکه دستگاه قضایی در استان از هر گونه اقدامی که به تولید استان کمک کند حمایت می کند، گفت: برای حفظ و رونق تولید در کنار اتاق بازرگانی خواهیم بود که اتاق بازرگانی استان باید زمینه های حمایت دادگستری فارس از بخش صنعت و اقتصاد استان را تدوین و در اختیار ما قرار دهد.
جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی فارس نیز در این دیدار گفت: بر اساس قانون اتاق بازرگانی مشاوره سه قوه است که ماموریت اصلی روان سازی کسب و کار برای ان تعریف شده است که تلاش می کنیم مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی را احصا و همراه با پیشنهادهای کاربردی و کارشناسی در جهت رفع موانع، به سران سه قوه ارائه می دهیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر رتبه کسب و کار کشور در جایگاه مناسبی در جهان ندارد، افزود: مطالعات وضعیت موجود کسب و کار ایران و مقایسه آن با سایر کشورها نشان می دهد، اگر تنها یک شاخص لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه از سیستم حذف شود رتبه فضای کسب و کار ایران با کاهش ۵ روز و یک مرحله از مراحل شروع کسب و کار تا ۲۷ پله رتبه ارتقا می دهد.
رازقی اظهار کرد: در دوران های مختلف جلسات حقوقی اقتصادی جهت رفع مشکلات فعالان اقتصادی در استان ...