اکوفارس: زمین خواری صرفا از روش های غیر قانونی صورت نمی گیرد و این بار یک پیمانکار در محدوده میدان بعثت عظیمیه انتهای خیابان گلایل با خاک برداری گسترده و مسطح سازی تپه های منطقه در حال احداث دو برج 14 طبقه مسکونی-تجاری در بهترین نقطه شهر کرج است.

به گزارش فارس از کرج، تصرف اراضی ملی، زمین های کشاورزی و منابع طبیعی برای ساخت ویلا یا برج های بلند در مناطق خوش آب و هوا به بهای تاراج ثروت ملی و طبیعی در سال های اخیر تبدیل به کسب وکار پرسودی برای افراد سودجو شده است.
اکثر مردم تصور می کنند که زمین خواری صرفا از روش های غیر قانونی صورت می گیرد در حالیکه این کار به روشی ظاهرا قانونی هم در حال انجام است. به طوریکه بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس سالیانه بیش از ۱۰ هزار هکتار زمین خواری و کوه خواری و جنگل خواری در کشور به صورت رسمی صورت می گیرد.
استان البرز بر اساس طبیعت و آب و هوای زیبای آن همواره مورد توجه انبوه سازان بوده است و موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی یکی از جدی ترین معضلات شهرستان های خوش آب و هوایی چون طالقان، ساوجبلاغ و نظرآباد است. اگرچه دستگاه قضائی استان در دوره جدید فعالیت خود به شکل مستمر پیگیر برخورد با متخلفین بوده است اما باز هم در گوشه و کنار مواردی دیده می شود که در سایه کم توجهی مسؤولین در حال نابود کردن ثروت های ملی هستند.
برج هایی که با برداشتن کوه علم می شود
منطقه عظیمیه در شمال شرقی شهر کرج گران قیمت ترین محله این شهر محسوب می شود که به دلیل مرتفع بودن و اتصال آن به رشته کوه البرز آب و هوای بهتری نسبت به مرکز شهر دارد و مورد توجه خوش نشین هاست.
در موردی جالب توجه یک پیمانکار در محدوده میدان بعثت عظیمیه انتهای خیابان گلایل با خاکبرداری گسترده و مسطح سازی تپه های منطقه در حال احداث دو برج 14 طبقه مسکونی-تجاری در بهترین نقطه شهر کرج است. این در حالی است که بازدید میدانی محل پروژه، بررسی نقشه های ماهواره ای و گفت و گو با اهالی محل نشان می دهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار