تهران - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی با بیان اینکه اقدام علیه میراث فرهنگی در ردیف جرایم علیه امنیت قرار دارد، از فیلتر شدن ۱۸۰ سایت و کشف و ضبط ۴۰ هزار قلم شی تاریخی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه از پایگاه خبری پلیس، سردار "امیر رحمت الهی" در جلسه دیدار با مدیرعامل سایت دیوار در خصوص درج آگهی خرید و فروش اموال فرهنگی تاریخی در این سایت عنوان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، رئیس جمهوری و مسئولان همواره به دو موضوع مهم اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو بال برای رشد و تعالی کشور اشاره و تاکید می نمایند.
سردار رحمت الهی میراث فرهنگی را پیشینه تاریخی هر کشور برشمرد و اظهار داشت: تعبیر ما از فرهنگ درباره داشته های فرهنگی کشور است، آثاری که ارزشمندترین، سرمایه فرهنگی ما تلقی می شوند و پیشینه تاریخی کشورمان را نشان می دهد باید از آن ها به خوبی مراقبت و حفاظت کنیم.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: عده ای سعی می کنند با از بین بردن فرهنگ، اهمیت آن را کمتر و موضوعاتی را که بسیار حائز اهمیت است، عادی جلوه دهند. اگر هرگونه خدشه ای به فرهنگ وارد شود به یک بخش یا کل کشور صدمه وارد می شود به همین دلیل با حساسیت این موضوع را دنبال می کنیم.
وی خطاب به مسئول سایت دیوار گفت: کاری که شما انجام می دهید نوعی خدمات اجتماعی محسوب می شود، هر نوع خدمات و فعالیت های اجتماعی که ارائه و انجام می شود، حتماً یک اصل لازم الاجرا دارد و این برخلاف سیاست کیفری کشور نباشد، این سیاست خاص کشورمان است، البته ممکن است در یک کشور یک موضوعی جرم شناخته نشود.
سردار رحمت الهی با بیان اینکه ما موظف هستیم از میراث فرهنگی کشور به عنوان یک وظیفه ملی امانت داری کنیم افزود: این میراث از نسل های گذشته رسیده و باید به نسل های آینده نیز منتقل شود، همه مردم باید در این زمینه همکاری و کمک کنند.
اقدام علیه میراث فرهنگی در ردیف ...

عناوین مهم خبری