ابلاغ ضوابط بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۵۲
اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح طی اطلاعیه ای ضوابط بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه در نیرو های مسلح را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو های مسلح، در این اطلاعیه با اشاره به تبصره ۱ ماه ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، آمده است: مشمولین غایبی که به خدمت سربازی اعزام می شوند در صورتی که در حین خدمت، حسن اخلاق و رفتار و جدیت در انجام وظیفه از خود نشان دهند، یا در مناطق جنگی، امنیتی و عملیاتی ابراز شجاعت و فداکاری نمایند به طوری که مراتب، مورد گواهی فرماندهان و مسئوولین جایگاه های سرتیپی و بالاتر باشد، تمام یا بخشی از مدت اضافه خدمت سنواتی آنان مورد بخشش قرار می گیرد.
بر اساس این ضوابط، مصادیق اخلاق و رفتار، حسن انجام وظیفه و شرایط خاص، طی دستورالعملی به کلیه سازمان های نیرو های مسلح ابلاغ گردیده و کارکنان وظیفه دارای اضافه خدمت سنواتی ۳ یا ۶ ماه می توانند با مراجعه به نیروی انسانی یگان ها از نحوره برخورداری از مقررات بخشش، آگاه شوند.
در ادامه این اطلاعیه، برخی از مصادیقی که واجد شرایط بخشش حین خدمت می باشد به شرح ذیل عنوان گردیده است:
۱. خدمت کارکنان وظیفه چه بومی و یا غیربومی در منطقه امنیتی درگیر با حداقل ۶ ماه خدمت به صورت پیوسته و یا ۸ ماه به طور متناوب و کارکنان وظیفه غیر بومی در منطقه امنیتی غیر درگیر و عملیاتی با حداقل ۱۰ ماه خدمت و کارکنان وظیفه غیر بومی در منطقه محروم و بد آب و هوا با حداقل ۱۲ ماه خدمت در منطقه.
۲. خدمت در مشاغل سخت و زیان آور مانند امور حفاظت فیزیکی، دژبانی، رانندگی در مناطق کم برخوردار و ...
۳. کارکنان وظیفه شاغل در مناطق عادی که حداقل یک سال در یگان پاسداری خدمت نموده باشند.
۴. کارکنان وظیفه ای که به واسطه شغل، عموماً در معرض شرایط جوی سرما و گرما و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار