امکان دسترسی بیماران خاص به پزشکان متخصص در شهرستان‌ها تسهیل شود

لوگوی ایرنا ایرنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۵۵
شهرکرد-ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان با توزیع عادلانه نیروی متخصص در شهرستان ها، امکان دسترسی آسان بیماران خاص به پزشکان را فراهم کند.

شهرام مقدس روز یکشنبه در نشست کمیته بیماران خاص چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه جذب مشارکت ها و حمایت های مالی خیرین در تسهیل چرخه تهیه و توزیع داروی مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج استان مؤثر است،افزود: هزینه تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص و سرطانی با افزایش روبرو شده است و باید برای جذب مشارکت خیرین و سوق دادن کمک های مالی آنان به سمت تأمین هزینه های دارویی این گروه از بیماران برنامه ریزی شود.
وی تقویت جنبه های اجتماعی و مددکاری را در هدایت کمک های خیرین ضروری دانست و تصریح کرد: بزودی با همکاری شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استان برای حل مسائل مربوط به بیماران خاص چاره اندیشی خواهد شد.
مقدس بر تهیه فهرست و بانک اطلاعاتی از بیماران خاص استان تاکید کرد و گفت: مشخص شدن گروه های آسیب پذیر و صف بندی بیماران بر اساس نیازمندی ها می تواند در ایجاد سازوکار تأمین و توزیع دارو اثرگذار باشد و بخشی از مشکلات این حوزه را کاهش دهد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به طرح موضوع کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص برای معالجه و درمان بیماران خاص و سرطانی در شهرستان های استان، یادآور شد: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برای تأمین پزشک و توزیع عادلانه متخصصین در تمامی شهرستان ها بر اساس اعلام نیاز انجمن های بیماران خاص برنامه ریزی کند.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این نشست با اشاره به ثبت اطلاعات بیش از ۲هزار و ۴۰۰ نفر از بیمار خاص و سرطانی استان در سامانه نرم افزاری مربوط به این بیماران گفت: با تشکیل این بانک اطلاعاتی، تراکم بیماران در مناطق مختلف استان مشخص می شود و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار