اعتمادآنلاین| روسیه، چین، کوبا، کره شمالی، عراق، ونزوئلا و نیکاراگوئه در سازمان ملل متحد رسیده است.
در این نامه آمده خطاب به آنتونیو گوترش با توجه به بحران ناشی از کووید 19 که سازمان جهانی بهداشت هم آن را تأیید کرده، آمده است: بدون شک این شرایط بزرگترین اورژانس بهداشت عمومی زمان ما است. اگرچه در زمانی اتفاق می افتد که چندجانبه گرایی مورد حمله قرار می گیرد اما فرصتی بی نظیر برای موفقیت در چندجانبه گرایی و تقویت آن است.
این نامه به تأکید دبیرکل به همبستگی و اراده سیاسی برای عبور از این بحران اشاره کرده و افزوده است: ما باید به تلاش ها بپیوندیم و به عنوان اعضای مسئول جامعه بین المللی به صورت جمعی، هماهنگ و قاطع عمل کنیم. این وظیفه مشترک ماست که نه تنها نسل های آینده را از معضل جنگ نجات دهیم، بلکه اتخاذ بموقع سیاست ها و راهبردها را نیز برای نجات خود و زمان حال خود حفظ کنیم.
نمایندگان هشت کشور در سازمان ملل متحد با یادآوری اینکه دولت های ملی آنها با اتخاذ تدابیر احتیاطی در مبارزه با شیوع و خود ویروس کرونا با مسئولیت عمل کرده اند، تصریح کردند: ما همچنین در طراحی برنامه های اضطراری پیشرفت کرده ایم تا عملکرد سرویس های اساسی و سیستم های واکنش اضطراری را تضمین کنیم.
نامه یادآور می شود: ما با سیستم سازمان ملل متحد برای تقویت برنامه های همکاری خود و همچنین با سایر شرکای خود کار کرده ایم تا از تجربیات آنها استفاده کنیم و بهترین شیوه ها را به اشتراک بگذاریم. با وجود همه اینها، ما می دانیم که هنوز باید کارهای زیادی انجام شود تا در این نبرد موفق باشیم.
هشت کشور عضو سازمان ملل متحد با تأکید بر اینکه کووید 19 دشمن مشترک همه است، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار