رئیس کل گمرک خبر داد:

تبادل ۱۲۲ میلیون تن کالا بین ایران و کشور های مختلف جهان در ۱۰ ماهه نخست سال

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۳۱
میر اشرفی گفت:در ده ماهه نخست سال بالغ بر ۱۲۲ میلیون تن کالا به ارزش حدود ۵۹ میلیارد دلار بین ایران و کشور های مختلف جهان مبادله شد.

به گزارش خبرنگار، میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران گفت:طی ده ماهه امسال بالغ بر ۱۲۲ میلیون تن کالا به ارزش حدود ۵۹ میلیارد دلار بین ایران و کشور های مختلف جهان مبادله شد که این رقم نسبت به عملکرد تجارت خارجی کشور در نه ماهه امسال از افزایش قابل توجهی برخوردار است.
رئیس کل گمرک ایران با اشاره به سیر صعودی تجارت ایران در شرایط تحریم گفت: حجم تجارت ایران با کشور های دیگر در ده ماهه امسال ۱۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود که از این رقم ۹۴ میلیون و ۵۴۱ هزار تن به ارزش ۲۸ میلیارد و ۶۳ میلیون دلار سهم صادرات و ۲۸ میلیون و ۲۴۹ هزار تن به ارزش ۳۰ میلیارد و ۶۳۹ میلیون دلار سهم واردات بود.
وی افزود: صادرات کالا های غیرنفتی در این مدت از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب با ۱۷.۷ و ۲۰ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بود، اما در مقایسه با ماه قبل از آن، یعنی آذر ماه افزایش داشته و پیش بینی می شود که این روند در ماه های بهمن و اسفند امسال با رشد بیشتری همراه باشد. در بخش واردات نیز از نظر وزنی ۲ درصد و از حیث ارزش ۱۵.۵ درصد کاهش داشته ایم.
میراشرفی گفت : مقاصد صادراتی کشورمان در ده ماهه امسال به ترتیب چین با ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار، عراق با ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ارزش ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، ترکیه با ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن به ارزش ۲ میلیارد دلار و افغانستان با ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بودند.
۴۷ درصد از کالا های وارداتی بدون ثبت سفارش وارد کشور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار