رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند تعداد مبتلایان قطعی ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی را تا این لحظه ۲۳۹ نفر اعلام کرد.

- اخبار استانها -
محمد دهقانی فیروزآبادی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: تا ظهر امروز آمار رسمی مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی 239 مورد مثبت اعلام شده است.
وی بیان کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در استان تاکنون از 715 نمونه آزمایش گرفته شده 476 مورد منفی و 239 مورد مثبت به کرونا بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته 14 مبتلای جدید به آمار اضافه شده اند گفت: دو نفر نیز در 24 ساعت گذشته فوت شده اند که آمار فوتی ها در استان با احتساب این دو نفر به 22 نفر افزایش یافت.
دهقانی ادامه داد: در حال حاضر 173 بیمار از بیمارستان ها ترخیص و 44 نفر بستری هستند.
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 225 نفر افزایش یافت
استاندار خراسان جنوبی: محدودیت های بیشتر در موج دوم تعطیلات نوروزی اعمال می کنیم
جهادگران فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ماسک تولید می کنند
وی بیان کرد: در حال حاضر هیچ نقطه ای بدون آلودگی به کرونا در استان وجود ندارد و قطعا آمار مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از افراد بستری شده در بیمارستان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص مراقبت از خانواده فرد مبتلا به کرونا و جلوگیری از انتقال ویروس، بیان کرد: این خانواده ها از نظر بروز علائم توسط همکاران بهداشت چک می شوند و فرد مبتلا نیز تا 14 روز شرایط قرنطینه خانگی را باید رعایت کند و به خانواده ها آموزش های لازم داده می شود .
وی تاکید کرد: مهمترین و بهترین کار ممکن در این شرایط رعایت نکات بهداشتی و کاهش ترددهای غیر ضرور در سطح شهر و مسافرت های بین شهری است.
رئیس دانشگاه علوم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار