همزمان با هفته وحدت، از برگزیدگان پویش کتابخوانی حسن آباد فشافویه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، در این پویش، مسابقه کتابخوانی «خاطرات سفیر» نوسته نیلوفر شادمهری برگزار شد که به برگزیدگان آن جوایز نفیسی اهدا شد .
در مراسم تجلیل از برگزیدگان پویش کتابخوانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، امام جمعه، بخشدار، شهردار و سایر مسئولان محلی حضور داشتند. 
«سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این مراسم گفت: تقویت حوزه کتاب و کتاب خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب از دیگر اهداف جشنواره روستاهای دوستدار کتاب است .
کتاب «خاطرات سفیر» دربردارنده خاطرات دانشجوی مسلمانی است که در فرانسه با چالش های مختلفی روبرو می شود که رعایت حجاب یکی از آنهاست. تصور ذهنی نادرست مردم فرانسه از اسلام و مسلمان و وجود صدها پرسش و باور در این زمینه، کار را برای او که رعایت ارزش های دینی را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهد، دشوار می کند. شادمهری در این اثر که حاصل یادداشت های او در دوران دانشجویی اش در فرانسه است، تصویری کوتاه اما گیرا از فضای جامعه فرانسه و باورهای آنها در قبال مسلمانان نشان می دهد.
راوی این کتاب، دختری است که در آرزوی تحصیل در یکی از دانشگاه های مهم فرانسه راهی این کشور می شود، اما صرفاً به دلیل رعایت حجاب و التزام به قوانین اسلام، دانشگاه از پذیرش او منصرف شده و او به اجبار در دانشگاه دیگری ادامه تحصیل می دهد. او که برای تحصیل به کشور دیگری سفر کرده بود، حالا در یک دوراهی قرار می گیرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار