قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه در سال ۹۹ هیچ کالایی که دارای مشابه تولید داخلی است، اجازه واردات نخواهد یافت، گفت: نقش آفرینی قدرتمند شبکه های خرده فروشی، تاب آوری بازار را افزایش داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین مدرس خیابانی در اولین جلسه ستاد تنظیم بازار در سال ۹۹ با بیان اینکه تنظیم بازار کارکرد نسبتاً قابل قبولی را طی یک سال گذشته از خود به جای گذاشته و علی رغم همه محدودیت ها و کمبود بودجه ها، توانسته وضعیت بازار را به خوبی مدیریت نماید ضمن اینکه شبکه هایی از جنس بازارهای موجود، خرده فروشی ها، شبکه های صنفی و سنتی، همه دست به دست هم داده اند تا بتوانند مدل های مختلف شبکه توزیع را در کنار هم قرار داده و بازار را تنظیم نمایند.
تاب آوری بازار در مقابل پدیده نوظهور کرونا
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در کنار شبکه های خرده فروشی، فروشگاه های زنجیره ای نیز توانستند در مقاطع مختلف و به ویژه پدیده های نوظهوری همچون کرونا نقش آفرینی مناسبی داشته باشند و در یک کلام، تمام مدل های مشارکت کننده در تنظیم بازار به عنوان حلقه های تکمیل کننده یکدیگر توانستند مقاومت و تاب آوری در مقابل فشار مضاعف تقاضا را رقم بزنند.
وی تصریح کرد: در کنار همکاری تمام بخش ها، باید برگزاری بسیار منظم جلسات ستاد تنظیم بازار را یکی از عوامل موفقیت دانست ضمن اینکه کارکرد دبیرخانه ستاد تنظیم بازار نیز به خوبی در این بحران نشان داده شد چرا که جلسات به صورت هفتگی و منظم برگزار شده و مباحث تأمین، توزیع و نظارت بر بازار هر هفته با مشارکت تمامی دستگاه های ذیربط، روی میز قرار گرفته و بررسی شد.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: موفقیت در تنظیم بازار نشان داد که تمامی دستگاه های اجرایی اراده لازم برای کنترل بازار را در سال ۹۸ و روزهای ابتدایی سال جاری داشته اند و با این عزم می توان سال ۹۹ را هم به خوبی پشت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار