مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از تدابیر این شرکت برای کاهش آلایندگی اتوبوس های تهران در فصل پاییز که معمولاً آلودگی هوای تهران به دلیل پدیده وارونگی دما افزایش می یابد، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ محمود ترفع گفت: سرعت بخشیدن به اعزام اتوبوس های تک کابین و دوکابین به مراکز معاینه فنی و انجام تعمیرات لازم و تعویض قطعات مستعمل و معیوب برای به حداقل رساندن میزان آلودگی ناوگان اتوبوسرانی و همچنین تامین لاستیک مورد نیاز ناوگان در نظر گرفته شده است.
ترفع با اعلام اینکه معمولاً با ورود به فصل پاییز به دلیل افزایش تردد های درون شهری و وقوع پدیده اینورژن، آلودگی هوای تهران تشدید می شود، افزود: سهم اتوبوس های شرکت واحد در تولید ذرات معلق هوای تهران ۵ درصد و در تولید آلاینده های گازی تنها نیم درصد است.
وی گفت: لاستیک مورد نیاز ناوگان اتوبوسرانی به اندازه کافی خریداری شده و از این بابت آمادگی کامل داریم.
ترفع در خصوص وضعیت ضد عفونی کردن اتوبوس های شرکت واحد در مقایسه با گذشته نیز تاکید کرد: با توجه به ورود ۵۴ دستگاه مه پاش سرد موسوم به فوگر، عملیات ضد عفونی کردن ناوگان هم در بخش خصوصی و اتوبوس های تک کابین و هم در خطوط بی آر تی و اتوبوس های دوکابین به مراتب بهتر از گذشته انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه با وجود سهم پایین اتوبوس های شرکت واحد در تولید آلاینده های هوای تهران به ویژه آلاینده های گازی، تمام تلاشمان را می کنیم که همین سهم اندک را نیز به حداقل میزان ممکن کاهش دهیم، اظهار کرد: واقعیت این است که بیش از ۶۲ درصد ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده شده و باید از رده خارج شود، اما به دلیل محدودیت هایی که با آن ها روبه رو هستیم، چاره ای جز استفاده حداکثری از ناوگان موجود نداریم.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه به دلیل فرسودگی ناوگان، بازسازی و بهسازی اتوبوس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار