معاون وزیر گفت: نباید فریب خورد که کرونا روند کاهشی داشته و پروتکل ها کنار گذاشته شود، بلکه باید فاصله گذاری، ترددهای غیر ضروری و زدن ماسک را جدی گرفت و از حضور در تجمعات پرهیز کرد.

به گزارش مشرق ، علیرضا رییسی، سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت: موفقیت در مهار بیماری با توجه به رعایت مردم و پروتکل ها، بالای ۹۰ درصد بوده است و روند بیماری رو به کاهش گذاشته است.
او افزود: ۱۴۵ شهر روند کاهشی داشته که جای خوشحالی زیادی دارد. ۱۰ شهر باقی مانده نیز با روند کاهشی نیز همراه بوده است. ۸۹ شهراز ۵ آبان با محدودیت مواجه شد که به غیر از دو شهر تمامی شهرهای از وضعیت قرمز خارج و نارنجی شدند. دو تا سه هفته دیگر هم میزان فوتی ها در این روند مشخص می شود. امید است بر این اساس روند فوتی ها کم شود.
معاون وزیر بهداشت گفت: نباید فریب خورد که کرونا روند کاهشی داشته و پروتکل ها کنار گذاشته شود بلکه باید فاصله گذاری، ترددهای غیر ضروری و زدن ماسک را جدی گرفت و از حضور در تجمعات پرهیز کرد.
رییسی افزود: به مردم هشدار می دهم سرد شدن هوا و کاهش تهویه می تواند در شیوع بیماری تاثیر گذار باشد از این رو لازم است تا در اماکن سر بسته تمهیدات بهداشتی رعایت شود.
معاون وزیر بهداشت در ادامه گفت: هم اکنون در پی آن هستیم تا تعداد تست های کرونا به ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تست در روز برسد.
به گفته او بنا است تا سامانه یکپارچه آزمایشگاه در یک بانک اطلاعاتی قرار گیرد.
رییسی افزود: طی چند روز گذشته از حضور افرادی که بلیت خریده و خواستار مسافرت بودند از طریق سامانه جلوگیری شد. از حضور افراد کرونا مثبت در حمل ونقل عمومی ممانعت به عمل آمد بدین ترتیب در صورت دریافت خدمات از افراد کارت ملی گرفته می شود. این مقوله به دلیل حفظ سلامتی فرد و دیگران است چون در صورت آزمایش مثبت می توان فرد را کنترل کرد.
سخنگوی قرارگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار