رشت- ایرنا - استاندار گیلان سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده را به عنوان نقشه راهی برای ارتقای عدالت جنسیتی دانست و گفت: طرح ملی گفت و گوی خانواده، طرحی ارزشمند دولت و گامی مهم در جهت تحکیم خانواده به شمار می آید.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ ارسلان زارع در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانوادهبا اشاره به دیدار اخیر خود با معاون رییس جمهوری در امور زنان به آمادگی استان برای اجرای این طرح اشاره و بیان کرد: این مهم گامی اساسی در جهت تحکیم خانواده است و رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری نیز همواره بر آن تاکید داشته و دارند.
نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: اجرای طرح ملی گفت و گوی خانواده می تواند موجب تقویت مهارت های شنیداری، گفتاری و حل و فصل اختلاف در داخل خانواده شود تا کانون خانواده دارای تفاهم و ارتباط عاطفی و صمیمانه بیشتری باشد.
وی یکی از مسائل حیاتی پیش روی برای عبور از چالش ها را اهتمام به گفت وگو دانست و افزود: باید به منظور تقویت فرصت گفت وگوی بین نسلی در خانواده ها، برنامه ریزی صورت گیرد؛ زیرا به طور قطع شکل گیری این موضوع، آغاز روندی مثبت است.
زارع با بیان اینکه به یقین شرایط بحرانی و دشوار کرونا را تا کنون با گفت وگو و روشنگری توانسته ایم پشت سر بگذاریم، اظهار داشت: تمامی توصیه ها و الزاماتی که اکنون در حوزه رعایت بهداشت فردی و اجتماعی ارائه می شود نیز در گام نخست با گفت وگو قابل دستیابی است.
استاندار گیلان زنان را مایه آرامش در نهاد خانواده خواند و خاطرنشان کرد: بسیاری از الگوهای رفتاری، از بانوان جامعه نشأت می گیرد و فرزندان ما، در نگاه اول، مادران خویش را در قامت اسوه می بینند.
زارع ادامه داد: بر این اساس چنانچه مدیریت موضوعات مهم در بخش های مختلفی که جامعه با آنها مواجه است را با گفت وگو آن هم از درون خانواده شروع کنیم، به طور قطع به اثربخشی مناسبی می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار