وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:

آموزش اولویت است، حتی در کانکس!

لوگوی ایمنا ایمنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۵۸
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حادثه آتش سوزی مدرسه کانکسی گفت: اولویت نخست ما آموزش دانش آموزان است حتی اگر در چادر، کانکس و واحد استیجاری باشد.

به گزارش ایمنا ، محسن حاجی میرزایی در حاشیه دیدار با رئیس بنیاد شهید در جمع خبرنگاران درباره افزایش اعتبارات مدارس شاهد، اظهار کرد: این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس مصوب شده است و باید در صحن علنی تصویب شود، الان نمی توان درباره آن صحبت کرد.
وی درباره آموزش حضوری افزود: هنوز زود است درباره این تصمیم داوری کنیم، در پایان هفته گزارشی از استان ها خواهیم گرفت تا ببینیم وضعیت چگونه است و حتماً اطلاع رسانی خواهیم کرد، خبرهای پراکنده از همه کشور داریم که به خصوص در مناطق روستایی، عشایری و شهرها فعالیت ها وجود دارد. برخی خانواده ها تمایل داشتند فرزندشان حضوری آموزش ببیند اما آمارگیری کلی را در پایان هفته انجام می دهیم.
حاجی میرزایی درباره ابتلای معلمان و دانش آموزان به کرونا با بازگشایی مدارس گفت: گزارشی از ابتلاء به کرونا ارائه نشده و هنوز زود است دراین باره صحبت کنیم، دستورالعملی را وزارت بهداشت ابلاغ کرده است و ما متعهد هستیم آن را اجرا کنیم و به مدیران مدارس تأکید کردیم مراقبت لازم را انجام دهند، در یکی از گفت وگوها از خانواده ها خواستم خودشان هم به مدرسه بیایند و مطمئن شوند برنامه مراقبتی ما چگونه است.
وی درباره استخدام معلمان حق التدریس، اظهار کرد: حکم قانون این است، افرادی که مشمول می شوند و الان تکلیف همه آنها مشخص است، تا پایان برنامه ششم توسعه به ازای ردیف و بودجه ای که اختصاص پیدا می کند، استخدام شوند.
درخواست ردیف استخدامی برای معلمان حق التدریس
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس ردیف و بودجه امسال ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر استخدام می شوند که از بالاترین امتیاز شروع به جذب کردند و برای بقیه هم در مرحله بعدی اقدام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار