پشت میز کارتان ناهار نخورید!

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۷
اگر شما از جمله کارمندانی هستید که ساعات طولانی ناچار از نشستن پشت میز و کار با رایانه هستید، دوری از خوردن ناهار پشت میز کار می تواند برای شما فواید متعددی داشته باشد.

اصطلاح «ال دسکو» سال ۲۰۱۴ وارد لغت نامه آکسفورد شده است و به وضعیتی اشاره دارد که کارمندی ناهارش را پشت میز کارش می خورد.
«ال دسکو» اصطلاح طنازی محسوب می شود؛ ترکیبی از عبارت desk به معنای میز در زبان انگلیسی و اصطلاح al fresco به معنای بودن در هوای تازه به زبان ایتالیایی. اما به رغم طناز و شوخ بودن روح این اصطلاح، واقعیت آن نه شوخ است و نه طناز! این موضوع را از هر کارمندی که ناچار است ناهار خود را به سرعت پشت میز کارش بخورد، می توانید بپرسید.
وضعیتی که روز به روز بیشتر از قبل شاهد آن در محیط های کاری هستیم. در این باره چند نکته مهم وجود دارد که خواندنش به چنین کارمند هایی توصیه می شود.
زمانی برای رفع خستگی کارمندان پشت میز نشین
اگر شما از جمله کارمندانی هستید که ساعات طولانی ناچار از نشستن پشت میز و کار با رایانه هستید، دوری از خوردن ناهار پشت میز کار می تواند برای شما فواید متعددی داشته باشد. اول آن که صرف بلند شدن از پشت میز، راه رفتن و قرار گرفتن در موقعیتی دیگر می تواند خستگی جسمانی شما را کاهش دهد.
این تحرک کوتاه مدت می تواند مانع از درد گردن، کمر درد و البته سوزش چشم به ...

[ مشاهده متن کامل پشت میز کارتان ناهار نخورید! پارسینه ]