مدیر آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان:

اجرای طرح «امام سفیر» باعث گسترش فرهنگ اسلام ناب می‌شود

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۱
مشهد- مدیر جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان با بیان بخشی از وظایف امامان جماعت طرح «امام سفیر» اجرای این طرح را اقدامی در راستای گسترش فرهنگ ناب اسلامی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام عبدالکریم امیری در جلسه توجیهی طرح «امام سفیر» که ظهر امروز در مشهد برگزار شد به اعلام آمادگی و حضور جهادی طلاب و روحانیان اشاره، از آنها تقدیر و اظهار کرد: بصیرت افزایی، بیان مسائل اعتقادی و فقهی اسلام و پاسخ به سوال ها و شبهه ها، جذب کودکان، نوجوانان و جوانان، ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت از جمله برنامه های امام جماعت است.
وی افزود: همچنین ترویج مؤلفه های جامعه مهدوی، احیای وقف عام برای مساجد، تبلیغ ازدواج آسان و درست، گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و بیان مصداق های آن، مدیریت برگزاری مجالس و مراسم مسجد و افزایش مسائل معنوی و دینی به مناسبت های مختلف شمسی و قمری و ایام الله از مهم ترین برنامه های امام جماعت مساجد محسوب می شوند.
حجت الاسلام امیری ضمن اشاره به بایسته های امام جماعت در مناطق خاص افزود: مدیریت خردمندانه و توجه به محرومان، ایجاد همدلی بیشتر در بین مردم روستا، توجه به حل معضلات اجتماعی و حسن تعامل با مردم، شورا و دهیاری روستا از دیگر مسائل مورد توجه در مورد امام جماعت است.
وی با تاکید بر اجرای دقیق، منظم و مستمر برنامه های اعلام شده به امامان جماعت گفت: امیدوارم این برنامه ها مبتنی بر اقتضائات مورد تشخیص، به خوبی اجرا شوند.
گفتنی است؛ طرح امام سفیر توسط معاونت آموزش و پژوهش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، با کمک معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در روستاها و دهستان های فاقد امام جماعت در استان های خراسان اجرا می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
پنبه زن
پنبه زن
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .