آمادگی پاروزنان روئینگ برای کسب سهمیه المپیک

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
تیم ملی قایقرانی روئینگ مردان، خود را برای مسابقات جهانی، آسیایی و کسب سهمیه المپیک توکیو آماده می کند

­ به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، سرمربی تیم ملی روئینگ با اشاره به تست های تمرینی و تخصصی در پایان هر اردو گفت: در روز، سه وعده تمرین داریم که علاوه بر پاروزنی، تمرینات بدنسازی و کار با دستگاه شبیه ساز را نیز شامل می شود و در پایان هر اردو نیز از ملی پوشان تست های مختلف می گیریم تا سطح آمادگی جسمانی ملی پوشان را بسنجیم و بر اساس آن، تمرینات را در اردوی دیگر برنامه ریزی کنیم.
افشین فرزام افزود: در های تیم ملی به روی مدعیان باز است و هر کس که فکر می کند می تواند با ملی پوشان رقابت کند، با موافقت فدراسیون می توانیم از آن ها تست های تمرینی و آمادگی بگیریم.
وی با بیان این که ملی پوشان چند ماه برای شرکت در مسابقات جهانی و آسیایی فرصت دارند، اظهار داشت: در پایان سال ۹۷ به علت انتخابات فدراسیون نتوانستیم اردو ها را منظم برگزار کنیم و به همین سبب باید اردو ها را فشرده تر برگزار کنیم؛ با این حال مواردی را از جمله بحث تخصصی اصلاح تکنیک، آماده سازی عمومی و پایه نفر ها را در اردو ها دنبال می کنیم که باید به صورت فشرده انجام دهیم.
وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی جهان نیز در اردیبهشت سال آینده برگزار می شود که این رقابت ها برای ما خیلی مهم است. با توجه به این که بچه ها تمرینات خوبی در اردو ها داشته اند، تقریبا ۵۰ درصد کار انجام شده است و خیلی امیدوارم در این مسابقات نتایج خوبی کسب کنیم.
سرمربی تیم ملی تصریح کرد: اگر بچه ها بتو انند در مسابقات آسیایی در کره جنوبی نتایج خوبی بگیرند و خودشان را اثبات کنند، بعد از این مسابقات خیلی بهتر می توانیم درباره کسب سهمیه المپیک برنامه ریزی کنیم.