استاندار اردبیل گفت: منطقه مغان پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری صنعتی دارد و در حال حاضر ۲۸ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس آباد پروانه دریافت کرده که ۱۱ واحد در آن فعال است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در تشریح بازدید از واحدهای صنعتی پارس آباد مغان اظهار کرد: منطقه مغان پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری صنعتی دارد و در حال حاضر ۲۸ واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس آباد پروانه دریافت کرده که ۱۱ واحد در آن فعال است.
وی افزود: تا ۲ سال گذشته تنها ۲ واحد در شهرک صنعتی پارس آباد فعال بوده که یک واحد تولید بتن و یک واحد تولید کارتن بود که در سال ۹۶ به بهره برداری رسیدند.
استاندار اردبیل ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر برای ۲۸ واحد پروانه صادر شده که اغلب آن صنایع تبدیلی است که امیدواریم تا پایان سال این تعداد با اشتغال زایی مناسب به بهره برداری برسد.
رشد بیش از ۱۰ برابری واحدهای صنعتی پارس آباد
بهنام جو با اشاره به این که منطقه مغان دارای خاک حاصل خیز برای کشاورزی است، گفت: سرمایه گذاران دارای اهلیت از اقصی نقاط کشور و فرزندان این خطه برای سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی رغبت نشان داده اند که یکی از بزرگترین واحدهای تولید رب گوجه فرنگی و روغن کشی در این ناحیه مستقر شده اند.
وی تصریح کرد: برای راه اندازی این واحدها زیرساخت لازم از طرف دولت مهیا می شود و تا آخر سال تعدادی از این کارخانه ها با جذب نیرو افتتاح می شوند.
استاندار اردبیل با بیان این که در شهرک صنعتی پارس آباد قبلا تنها ۲ واحد فعال بوده، اظهار کرد: در ۲ سال اخیر بیش از ۱۰ برابر افزایش واحد صنعتی مشاهده می شود که این اقدام نشان از پیگیری و رغبت سرمایه گذاران و همچنین کاهش بروکراسی اداری و ارایه مشوق صنعتی در این منطقه است.
بهنام جو به راه اندازی صنایع تبدیلی کاغذ چوب و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار