استاندار قم گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان در ساعت 8 صبح روز جمعه اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، بهرام سرمست پنجشنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری با اشاره به وضعیت اصناف شهر قم اظهار کرد: هنوز تعدادی از صنوف شهر به دستور تعطیلی توجه نمی کنند و باید با این صنوف متخلف برخورد شود و مدیران به صورت میدانی این کار را انجام دهند.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی آماده ارائه دستور برای پلمب صنوف متخلف در استان قم است و با توجه به آمادگی دستگاه قضایی در این خصوص، نباید دستگاه های مسؤول در این خصوص کوتاهی کنند، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید اسامی صنوف متخلف را برای پلمب به نیروی انتظامی بدهد.
استاندار قم افزود: نباید مماشاتی در زمینه برخورد با صنوف متخلف صورت بگیرد و مدیریت استان در زمینه برخورد با این صنوف اختیارات لازم را دارد.
سرمست با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: این طرح در استان در ساعت 8 صبح روز جمعه اجرا می شود، این طرح در تامین مایحتاج عمومی مردم خلل ایجاد نخواهد کرد و کالاهای اساسی در استان به اندازه کافی کافی وجود دارد و در هیچ زمانی به اندازه زمان کنونی ذخیره کالا در قم نداشتیم.
وی ادامه داد: ادارات غیرضروری استان قم با ظرفیت یک سوم کارمندان خود طی روزهای آتی فعالیت می کنند، این نه به معنای تعطیلی و نه به معنای دایربودن ادارات است و ادارات با حداقل نیروها به شوونات حاکمیتی خود عمل می کنند، این مساله باید مورد بازرسی قرار بگیرد و وحدت رویه در این خصوص را در استان شاهد باشیم.
استاندار قم افزود: برگزاری هر گونه مراسمی که موجب تجمع افراد شود، اعم از رسمی و غیررسمی ممنوع است، هر گونه تجمعی می تواند که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار