این طرح به منظور تسهیل اعزام زائران عتبات عالیات و رونق ترانزیت، اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرستان ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت تسهیل اعزام زائران عتبات عالیات از مرزهای غرب کشور و همچنین رونق ترانزیت در این مسیر، تصریح کرد: عملیات ساخت محور ارتباطی پلدختر به اسلام آباد غرب امسال آغاز می شود.
در دست ساخت بودن 580هزار کیلومتر آزادراه در سطح کشور
وزیر راه و شهرسازی در خرم آباد گفت: 580 کیلومتر آزاد راه در کشور در دست ساخت است که بخش آزادراه خرم آباد به اراک این شبکه بزرک، دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
محمد اسلامی با بیان اینکه آزادراه خرم آباد به اراک 89درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: تا وی گفت: آزادراه خرم آباد به اراک زنجیره آزادراهی اراک به قم و قم به تهران را تکمیل می کند.
وزیر راه و شهرسازی همچنین به وجود 14هزار کیلومتر خطوط ریلی اصلی و فرعی در کشور در کشور اشاره و تصریح کرد: اتصال لرستان به شبکه ریلی کشور از مسیر دورود، بروجرد، خرم آباد و کوهدشت از طرح های مهم این وزارت خانه است که متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار و معارضین محلی حدود یکسال متوقف شده است.
اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرح 3هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ابراز امیدواری کرد: عملیات اجرایی ساخت این بخش از شبکه ریلی کشور مجددا فعل شود.
وی در ادامه آسفالت روستاهایی روستاهای بالای 50خانوار را از اولویت های مهم وزرات راه و شهرسازی برشمرد و تایکد کرد: آسفالت تمامی خطوط ارتباطی این روستاها به اتمام رسیده است و از امسال به دنبال آسفالت محورهای ارتباطی روستاهای بالای 20خانوار کشور هستیم.

سرخط اخبار