نوبخت : بخشی از نیاز های وارداتی امسال با تحقق جهش تولید در بخش های مختلف با ظرفیت های داخلی و مجموعه های دانش بنیان تامین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، محمد باقر نوبخت در سومین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد گفت: دستیابی به جهش مناسب برای تولید نیازمند استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان می باشد که در این جلسه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گزارشی از هشت برنامه تدوین شده در این حوزه در راستای تحقق سیاست جهش تولید ارائه کرد.
نوبخت با بیان اینکه در این برنامه به ظرفیت های مختلف ۵ هزار شرکت دانش بنیان ۶۰۰۰ واحد استارت آپ اشاره شد، تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان در سال ۹۸ تولیداتی به میزان ۱۲۰ هزار میلیارد تومان داشتند که همین موضوع سبب شده که بتوان برای تحقق جهش تولید روی ظرفیت این شرکت ها حساب ویژه ای باز کرد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در این جلسه دو دستورالعمل برای استفاده از ظرفیت دستگاه های ملی و استانی در راستای تحقق جهش تولید ارائه شد گفت: به طور حتم طرح ها و پروژه های ارائه شده از سوی دستگاه ها باید از جنبه اقتصاد کلان بررسی شوند.
وی افزود، بایستی برای تولیدات افزوده شده از طریق سیاست های حمایتی بازاری برای مصرف وجود داشته باشد در غیر این صورت کالا های تولیدی انبار خواهند شد و این سیاست کمک به ما نخواهد کرد.
اقای نوبخت ادامه داد: بر همین اساس در جلسه آینده پروژه های پیشنهادی از منظر اقتصاد کلان و بازار مصرف بررسی خواهند شد تا اولویت بندی مناسبی نیز برای آن ها انجام شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید بر این باور هستیم که می توان نیاز های کشور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار