وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اطلاعات دانش آموزان به هیچ شرکتی داده نمی شود، گفت: ۷۰ درصد دانش آموزان دسترسی به اینترنت، تلفن همراه و تبلت دارند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور که در دفتر وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین، نظام تعلیم و تربیت را به تجهیز فناوری های نوین ملزم کرده است، اظهار کرد: بر این اساس موظف هستیم ساز و کاری برای ارتباط هوشمندانه بین دانش آموزان، معلمان و کادر اجرایی مدارس برقرار کنیم و همچنین کتب درسی را به صورت الکترونیکی منتشر کنیم و در دسترس قرار دهیم و از ظرفیت آموزش های مجازی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در توسعه دسترسی آموزشی پیشرفت های خوبی داشته ایم، گفت: باید تلاش کنیم تا عدالت آموزشی در همه مناطق کشور یکسان برقرار شود.
حاجی میرزایی افزود: بر این اساس فرایندهای آموزشی باید بهبود بخشیده شود و آموزش و پرورش با ۷۵۰ منطقه آموزشی و۹۳۰ هزار معلم شبکه گسترده ای است و نیاز دارد از طریق بستر فناوری های نوین، زمینه های بهینه سازی آموزش و پرورش را دنبال کند.
وی تصریح کرد: برا برنامه ششم توسعه، هوشمندسازی مدارس پروژه ای بوده که آموزش و پرورش از طریق حمایت های تجهیزاتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری می کند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور و دنیا، فضای جدیدی برای آموزش در جهان ایجاد کرده است، اظهار کرد: این تغییر در نظام تعلیم و تربیت کشور اتفاق افتاده است و ما در برابر ضرورت آنی تغییر قرار گرفته ایم که باید وقفه آموزشی را جبران کنیم لذا به دلیل از دست دادن حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس، باید بر استفاده آموزش های مجازی تأکید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار