اکوفارس: رئیس شورای شهر تهران گفت: در طول دوره فعلی، منابع کافی مالی از طرف شهرداری به مترو تخصیص داده نشده است، اما همین منابع ریالی محدود نیز در اولویت هزینه نشده و بازدهی کافی را نداشته است.

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از خط هفت و طرح توسعه خط ده متروی تهران اظهار کرد: در شرایطی که تأمین اعتبار مهمترین دغدغه برای تکمیل خطوط مترو است و امیدی به ارز خارجی نیست و منابع شهرداری هم جوابگوی تکمیل خطوط مترو نیست اجرای توسعه مبتنی بر حمل و نقل و بارگذاری یا همان پهنه های TOD بهترین راه تأمین اعتبار ساخت خطوط مترو است.
وی تصریح کرد: در طول دوره فعلی، منابع کافی مالی از طرف شهرداری به مترو تخصیص داده نشده اما همین منابع ریالی محدود نیز در اولویت هزینه نشده و بازدهی کافی را نداشته است، اگر می خواهیم ساخت مترو فعال شود، باید از منابع داخلی شهرداری تهران بخصوص بودجه غیر نقد و بارگذاری در حاشیه ایستگاه های مترو براساس توسعه شهری حمل ونقل محور استفاده کنیم و به دولت نیز درباره تأمین ارز و یارانه مترو فشار آورده شود.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: زمانی که در شرکت مترو بودم، هزینه ساخت یک کیلومتر تونل مترو بالغ بر 10 میلیون دلار، هزینه ساخت یک ایستگاه 10 میلیون دلار و هزینه تجهیزات و واگن هم در همین حدود یعنی حدود 20 میلیون دلار محاسبه می شد به بیانی برای ساخت 27 کیلومتر مترو یک میلیارد و دویست میلیون دلار با در نظر گرفتن استملاک املاک معارض اعتبار نیاز بود. این در حالی است که خط 10 مترو با 41 کیلومتر طول بالغ بر 20 تا 25 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
هاشمی افزود: این در شرایطی است که ما امیدی به ارز خارجی به مانند سالیان گذشته نداریم و سیستم بانکی هم به واسطه بدهی شهرداری به آنها بعید است به این موضوع ورود کند از طرفی هم پیمانکاران گذشته نظیر قرارگاه ...

سرخط اخبار