رئیس جمهور با اشاره به ضرورت تلاش مسئولان دو کشور برای تسریع در اجرای قراردادها و توافقات فی مابین، گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه، تقویت و تحکیم بیش از پیش و همه جانبه مناسبات و همکاری های تهراندمشق است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در دیدار «عماد خمیس» نخست وزیر سوریه با تقدیر از ابراز همدردی و تسلیت دولت و ملت سوریه بخاطر شهادت سپهبد سلیمانی در اقدام تروریستی آمریکا و جان باختن جمعی از هموطنانمان در سانحه سقوط هواپیما، گفت: شهادت سردار سلیمانی برای ملت ایران غمی بسیار بزرگ بود و با وقوع حادثه سقوط هواپیما و جان باختن جمعی از هموطنان مان این غم دو چندان شد.
رئیس جمهور افزود: سپهبد حاج قاسم سلیمانی نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای همه مردم آزادی خواه منطقه و جهان شهیدی بزرگ و والامقام است.
روحانی با بیان اینکه شهید سپهبد سلیمانی بخاطر اینکه یار و یاور مردم مظلوم منطقه بود و توطئه دشمنان و آمریکایی ها علیه ملت های منطقه را خنثی می کرد، مورد حمله تروریستی آنها قرار گرفت، اظهار کرد: هرگز این جنایت بزرگ آمریکا را از یاد نخواهیم برد و معتقدیم ملت های منطقه برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در منطقه و اخراج این متجاوزین نباید آرام و قرار داشته باشند.
رئیس جمهور افزود: امروز دخالت آمریکایی ها در امور دیگر کشورها و تلاش آنها برای تسلط بر چاه های نفت سوریه آشکارا روشن کرده که آنها هرگز به فکر منافع ملت های منطقه نبوده و نیستند.
روحانی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که در مسیر مبارزه با تروریسم در کنار دولت و ملت سوریه بوده، همواره پشتیبان ملت های مظلوم در برابر استکبار است و این روند را ادامه خواهد داد.
رئیس جمهور با بیان اینکه باید همکاری های ایران و سوریه و دیگر کشورها تا رسیدن به پیروزی نهایی و ریشه کن شدن تروریست ها، خروج نیروهای اشغالگر خارجی از خاک سوریه و ...

سرخط اخبار