هیچ گونه مشکلی در امر ذخیره سازی گندم در استان وجود ندارد

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲
خمسه گفت: در امر ذخیره سازی گندم، هیچ گونه مشکلی در استان وجود ندارد و سیلوهای استان آماده دریافت گندم می باشند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، فاطمه خمسه در جلسه پدافند غیر عامل که با حضور محمد افشار مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری قزوین و اعضا در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد بیان کرد: طی سال های گذشته مشکلات و مسایلی در بخش کشاورزی استان ایجاد شد که همگی با یک عزم جهادی حل شده است.
وی گفت: مبارزه با آفت ملخ به عنوان یک آفت عمومی با تلاش کارشناسان و همکاران جهاد کشاورزی در حل انجام است که اگر این مبارزه انجام نشود مشکل عدیده ای برای بخش کشاورزی ایجاد خواهد کرد.
خمسه اظهار کرد: یکی از توفیقات سازمان جهاد کشاورزی استان، ایجاد آمادگاه غرب کشور در قزوین است که با حمایت دستگاههای اجرایی می تواند شرایط مناسبی را برای مبارزه با آفت و بیماری های نباتی فراهم کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین عنوان کرد: در راستای اجرای طرح های آبخیرداری و آبخوانداری، مطالعات زیادی انجام شده که در بارندگی و سیل های بهاری امسال اهمیت اجرای این گونه طرح ها کاملا مشخص بود.
خمسه با اشاره به بارش های سال جاری و پوشش گیاهی مناسب بر لزوم آمادگی مناسب برای پیشگیری از آتش سوزی در مراتع و عرصه منابع طبیعی تاکید کرد.
وی اضافه کرد: اقدامات لازم برای خرید تضمینی گندم در سال جاری پیش بینی شده و سیلو ها و مراکز ذخیره سازی آماده دریافت گندم کشاورزان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطر نشان کرد: هیچگونه مشکلی در امر ذخیره سازی گندم در استان وجود ندارد.
این مسوول با بیان اینکه ظرفیت سیلو های ذخیره سازی استان ۴۲۰ هزار تن است گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شود.
وی گفت: اقدامات لازم برای تهیه و ...