ارومیه - ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در شکل دهی فرهنگ توسعه جامعه گفت: نبود سواد رسانه ای در بین خانواده ها و مردم بسیار آسیب زا است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: آموزش های مدارس و دانشگاه ها با توجه به شرایط کرونایی در بستر فضای مجازی صورت می گیرد و عدم شناخت کافی از این فضا باعث تغییر فرهنگ و ارزش ها در بین نسل آینده خواهد شد.
وی افزود: متولیان رسانه ای و فعالان فضای مجازی باید نقش خود را بصورت گسترده تر در این حوزه ایفا کرده و نیروی خود را تنها بر مساله انتقاد و مطالبه از مدیران و مسوولان متمرکز نسازند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه اضافه کرد: باید با برنامه ریزی دقیق تر آموزه های دینی و اسلامی با رویکرد فرهنگ اصیل مردم را در فضای مجازی با تولید محتوای مناسب عملیاتی و اجرایی کرد.
حجت الاسلام قریشی، شهامت در حل مشکلات کشور را یکی از اساسی ترین مطالبات مردم خوانده و تاکید کرد: بحمدالله متخصصان اقتصادی ، دینی ، رسانه ای و اجتماعی خبره ای در کشور وجود دارند که به اذعان مقام معظم رهبری راهکارهای عملیاتی درستی برای حل مشکلات کشور ارایه می کنند اما عزم و اراده و شهامت اجرایی کردن آن توسط مسولان وجود ندارد بنابرابن انتظار داریم در این مساله مدیران اقدامات جدی تری را به انجام برسانند.
رییس شورای فرهنگ عمومی استان فضای مجازی و تولید محتوا در این فضا در کشور را مهم دانست و گفت: شورای فرهنگ عمومی باید مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات را از دولت و وزرات مربوطه پیگیری کند چرا که آسیب شبکه های مجازی بدون کنترل و بررسی بسیار آسیب زا است.
وی افزود: کمیته شبکه مجازی که در ذیل شورای فرهنگ عمومی تشکیل شده باید فعال تر شده و با تامین بودجه و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار