عملیات نظامی ترکیه در سوریه رسما آغاز شد / اردوغان: هدف ما نابودی کریدور تروریستی در مرز جنوبی مان است / کردهای سوریه دو شهر ترکیه را خمپاره باران کردند / فرانسه و انگلیس خواستار جلسه شورای امنیت شدند / انتشار گزارش هایی در مورد کشته شدن غیرنظامیان / ناتو: مطمئنیم حمله ترکیه حساب شده و متناسب است / آلمان: آنکارا حملاتش در شمال سوریه را متوقف کند / رویترز: با آغاز حمله ترکیه، کردهای سوریه عملیات خود علیه داعش را پایان دادند / ترامپ: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم؛ گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم

انتخاب چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد عملیات نظامی جدید در شمال سوریه با اسم رمز «چشمه صلح» آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه لحظاتی پیش از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد.
به گزارش انتخاب، دقایقی پیش از اعلام آغاز عملیات توسط رئیس جمهور ترکیه، جنگنده های «اف-16» نیروی هوایی ترکیه به پایگاه های یگان های مدافع خلق در شهر «رأس العین» حمله کردند. منابع محلی از وقوع حداقل چهار انفجار مهیب در این منطقه خبر دادند.
شبکه الاخباریه سوریه به نقل از خبرنگار خود شمال سوریه، گزارش داد که در حمله هوایی ترکیه، مقرهای شبه نظامیان مذکور در روستاهای «المشرافة» و «خربة البنات» را هدف قرار گرفته است.
خبرگزاری رویترز به نقل از مقام ترکیه ای گزارش داد که بعد از حملات هوایی، حملات توپخانه ای به مواضع شبه نظامیان کرد سوری را آغاز خواهد کرد. شبکه الاخباره سوریه به فاصه چند دقیقه از اعلام این خبر، از حمله توپخانه ای و هوایی ترکیه به مرکز آموزش «نیروهای دموکراتیک سوریه» (اس. دی.اف) را در روستای «لهوشان» واقع در منطقه «عین عیسی» خبرداد.
شبکه الجزیره نیز با پخش زنده از پرواز جنگنده های اف ۱۶ ترکیه گزارش داد که این پروازهای از پایگاه هوایی «دیاربکر» (جنوب شرق ترکیه) صورت گرفته است.
ترکیه دوشنبه اعلام کرد که به زودی عملیات های نظامی این کشور علیه «شبه نظامیان تروریست» آغاز خواهد شد. آمریکا بعد از این موضع ترکیه، اعلام کرد که نیروهای خود را از مرز سوریه عقب خواهد کشید.
ترکیه قصد دارد با ایجاد منطقه امن به طول ۴۸۰ کیلومتر و عمق ۴۰ کیلومتر در امتداد مرز های شمال سوریه، علاوه بر دور کردن این شبه نظامیان، زمینه را برای اسکان بیش از دو میلیون آواره سوری مستقر در ترکیه ایجاد ...

سرخط اخبار