سوال روز؛ چرا آذری ممنوع المصاحبه شد؟

آی اسپورت دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵

آی اسپورت - بعد از آنکه تیم ذوب آهن در زمان سرمربیگری امید نمازی به دلایل مختلف نتایج ضعیفی گرفت، سعید آذری مدیرعامل باشگاه علیرضا منصوریان را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کرد. هرچند نتایج منصوریان هم در شروع کارش فراز و نشیب داشت اما این مربی به تدریج ذوب آهن را به روزهای آرمانی اش نزدیک و نزدیک تر کرد؛ تا جایی که ذوب آهن ۱۰ هفته در لیگ ایران و لیگ قهرمانان آسیا شکست نخورده است. ذوب آهن در حال حاضر با ۷ امتیاز در گروه اول لیگ قهرمانان آسیا صدرنشین است و بهترین عملکرد را در میان نمایندگان ایران داشته است. ذوب آهن که این فصل حتی تا رده چهاردهم هم پایین رفت، موفق شد خودش را به رده هشتم جدول برساند.
باوجود این اما خبرهای خوبی در روزهای گذشته از باشگاه ذوب آهن به گوش نمی رسد. سعید آذری مدیرعامل باشگاه که نقش پررنگی در موفقیت های ذوب آهن در سال های گذشته داشته است، ابتدا از هیأت مدیره این باشگاه کنار گذاشته شد و اخیراً هم در اقدامی عجیب ممنوع المصاحبه شده است. هرچند ذوبی ها این خبر را به صورت رسمی اعلام نکردهاند اما انتخاب احمد جمشیدی به عنوان سخنگوی باشگاه تأییدی است بر این خبر.
محدود کردن اختیارات سعید آذری در ذوب آهن از ابتدای فصل هم قابل پیش بینی بود. آذری از همان ابتدای فصل نسبت به بعضی مشکلات در باشگاه هشدار و از کاهش بودجه تیم در این فصل باوجود حضور در لیگ قهرمانان آسیا انتقاد کرد. آذری که از بعضی افراد نزدیک به باشگاه به عنوان «خرچنگ های مردابی» هم یاد کرده بود، حتی در مقطعی به صورت غیر رسمی از سمتش استعفا کرد.
مشکلات و اختلافات فعلی در باشگاه ذوب آهن را شاید بتوان لابه لای اخبار و اتفاقات سال های گذشته ریشه یابی کرد. ...