قدردانی حماس از تظاهرات میلیونی مردم پاکستان در حمایت از فلسطین

لوگوی ایکنا ایکنا . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۳۴
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از تظاهرات میلیونی هفته گذشته مردم پاکستان در حمایت از آرمان فلسطین قدردانی کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اردوپوینت ، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، از جمعیت علمای اسلام پاکستان و رهبران آن در سازماندهی راهپیمایی میلیونی حمایت از آرمان فلسطین قدردانی کرد.
هنیه در پیامی ویدیویی گفت که پاکستانی ها یک عمق استراتژیک برای آرمان فلسطین، بیت المقدس، مسجد الاقصی و جهاد در سرزمین فلسطین و همچون چتری برای شهدای صالح ما هستند.
هنیه افزود: به راهپیمایی میلیونی در پاکستان در رد عادی سازی و به رسمیت شناختن موجودیت رژیم صهیونیستی  افتخار می کند. وی اضافه کرد که از مردم مسلمان پاکستان که در راه فلسطین و در کنار مردم فلسطین ایستاده اند، عجیب نیست که  این حماسه تاریخی را بیافرینند؛ با این صداها و فریادها، بر اسلامی بودن قضیه فلسطین  و پیوند نزدیک پاکستانی ها با قدس و مسجد مبارک الاقصی تأکید می شود.
وی از دولت پاکستان که در مقابل چالش ها مقاومت کرد و توانست در مقابل تلاش برای نابودی هویت امت و از بین برد قابلیت های آن بایستد، تقدیر کرد.
جمعیت علمای مسلمان پاکستان پنجشنبه گذشته یک تظاهرات میلیونی در کراچی ترتیب داد که در آن صدها هزار نفر  شرکت و عادی سازی روابط با اشغالگران اسرائیلی را رد کردند؛ شیخ عکرمه صبری، خطیب مسجد الاقصی و  اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس خطاب به شرکت کنندگان این راهپیمایی، پیام هایی ویدیو صادر کردند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار