ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: مکان معراج شهدای مشهد که در دوران دفاع مقدس مورد استفاده قرار می گرفت، در فهرست میراث ملی معنوی ایران به ثبت می رسد.

ابوالفضل مکرمی فر در بازدید از معراج شهدای مشهد که به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام شد، با اعلام این خبر افزود: معراج شهدا میقاتگاه زائرانی است که خونشان را برای حفظ این مملکت داده اند و در طول ۸ سال دفاع مقدس مجاهدت و تلاش کردند تا حتی یک وجب از خاک وطنشان به دست بیگانگان نباشد.
وی ادامه داد: از معراج شهدا حدود ۲۰ هزار شهید استان خراسان تشییع شده اند و ارزش معنوی زیادی دارد. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با همکاری معاون فرهنگی شهرداری مشهد و معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی پرونده ثبت ملی این مکان در فهرست آثار معنوی ملی ایران تهیه کرده و مقدمات ثبت این اثر انجام شده و به زودی در فهرست آثار ملی قرار خواهد گرفت.
بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مکرمی فر درباره اهمیت ثبت ملی معراج شهدای مشهد گفت: در دهه ۶۰ عزیزانی که در دفاع مقدس به شهادت می رسیدند، پیکر پاکشان پس از دیدار با خانواده های آن ها از این مکان تشییع می شده است. فضای معراج شهدا برای تملک در دستور کار قرار گرفته و تملک شده است. امیدواریم با ثبت این پرونده در فهرست آثار ملی ایران، این هویت، اصالت و خاطره در اذهان عمومی استان و کشور قرار گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: با ثبت ملی این اثر معراج شهدا مکانی خواهد بود تا جوانانی که می خواهند با آرمان های شهدا پیوندی داشته باشند، به این مکان مراجعه و حضور پیدا کنند و رهرو شهیدان باشند.
انتهای پیام

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار