حمایت از تولیدات داخلی مستلزم برطرف کردن موانع تولید است/ یکی از مصادیق اشتغال پایدار ارتقای کیفیت کالاست

ایلنا جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰

یک فعال کارگری در همدان درباره شعار رونق تولید می گوید: حمایت از کالای ایرانی، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ورونق تولید است.
به گزارش ایلنا، چنگیز اصلانی (دبیر اجرایی خانه کارگر استان همدان) گفت: توجه به کارگر و تولید ایرانی؛ مهم ترین اصل در تحقق شعار سال است. امیدواریم همه مسئولان به این امر توجه نشان دهند و درد ها و مشکلات کارگران ایرانی را ببینند.
او با اشاره به اینکه استخوان بندی بحث رونق تولید در چهل سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اثبات کرد که ما در میدان تولید می توانیم موفق باشیم، افزود: جامعه کارگری، ستون واقعی رونق تولید است و این قشر در این ۴۰ سال اخیر اثبات کرده اند با توقعات کم گام های بزرگی برداشته اند.
او با تاکید به اینکه امروزه ما در دنیا حرف اول را در حوزه نظامی می زنیم و امیدواریم در حوزه صنعت نیز نتایج خوبی را به دست آوریم، گفت: کارگران به عنوان موتور محرکه صنعت و تلاش گران عرصه تولید شناخته می شوند و حمایت همه جانبه از آنان در حوزه هایی همچون تأمین امنیت شغلی، مسکن، پرداخت به موقع حقوق و نیز فراهم سازی زمینه مهارت آموزی این قشر، مولفه ای مهم و تأثیرگذار در رونق تولید و تحقق شعار سال است.
به گفته وی، یکی از راهکارهای تحقق شعار رونق تولید تامین امنیت شغلی کارگر است. امنیت شغلی نیروی کار یعنی حمایت از کالای ایرانی است.
اصلانی ادامه داد: تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی بسته به رونق تولید و تحقق رونق تولید وابسته به حفظ منزلت کارگران است و در صورتی که بخواهیم تولید کشورمان رونق یابد باید منزلت کارگران در جامعه حفظ شود.
به گفته وی، کارگر دارای شرافت و سرمایه کشور است. در عین اینکه از دید کارفرما، کارگر ...

سرخط اخبار